Angle down Atgal

Paukščiams apsaugoti apribotas medžių kirtimo ir genėjimo laikas

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymu pakeistu Saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo atvejų, šių darbų vykdymo ir leidimų šiems darbams išdavimo, medžių ir krūmų vertės atlyginimo tvarkos aprašu, nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d. (intensyviausiu laukinių paukščių veisimosi laikotarpiu) draudžiama kirsti ir genėti saugotinus medžius, augančius ne miško žemėje.

Draudimas genėti netaikomas, jeigu genimos ne didesnės kaip 5 cm skersmens (pjūvio vietoje) šakos.
Išimtys daromos tais atvejais, kai medžiai kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, turtui, saugiam eismui, saugiam elektros energijos, šilumos, dujų, naftos ir jos produktų tiekimo atnaujinimui arba jeigu pateikiama eksperto, baigusio biologijos krypties studijas ir įgijusio kompetencijų ornitologijos srityje, pažyma, kad kertamame ir (ar) genimame medyje ir greta augančiuose medžiuose nėra besiveisiančių laukinių paukščių.
Neteisėtas ne miškų ūkio paskirties žemėje augančių saugotinų medžių ir krūmų žalojimas, naikinimas užtraukia baudą asmenims nuo šešiasdešimt iki dviejų šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo aštuoniasdešimt iki trijų šimtų eurų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite