Angle down Atgal

Patvirtintos sąlygos aukšto meistriškumo sporto varžyboms

Sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį pranešė patvirtinusi sąlygas aukšto meistriškumo sporto varžyboms, kurioms leista vykti nuo gegužės 30 dienos.

Kol kas sporto renginiuose negalės dalyvauti žiūrovai ir kiti su varžybomis nesusiję asmenys.

Tuo metu sporto varžybų organizatoriai, siekiant užtikrinti saugią aplinką sportininkams ir kitiems varžybų dalyviams yra įpareigojami laikytis nustatytų reikalavimu.

Varžybose dalyvaujantys sportininkai, kai nesportuoja, ir sportininkų treneriai, teisėjai, aptarnaujantis personalas ir kiti varžybų dalyviai uždarose erdvėse privalės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Numatyta, kad jomis sportininkus ir dalyvius aprūpina varžybų organizatoriai.

Sporto varžybų metu taip pat turi būti sudaryta galimybė tinkamai rankų higienai ir dezinfekcijai – plauti rankas šiltu tekančiu vandeniu ir skystu muilu, dezinfekuoti jas specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis.

Be kita ko, turi būti pateikiama informacija apie higienos laikymosi būtinybę – rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą ir kita.

Sporto varžybų vietose gali lankytis tik sportininkai ir dalyviai neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių – 37,3 laipsnio siekiančio ir didesnio karščiavimo, slogos, kosulio, čiaudulio, pasunkėjusio kvėpavimo ir panašiai.

Ministerijos teigimu, sportininkai ir dalyviai, kuriems pasireiškia viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, turi nedelsiant palikti varžybų vietą, jiems turi būti rekomenduota konsultuotis Karštąja koronaviruso linija 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.

Sportininkai ir dalyviai iš anksto informuojami, kad turėdami ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į varžybų vietą nevyktų.

Gavus informaciją apie sportininkui ar dalyviui nustatytą COVID-19 ligą, apie tai informuojamas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, bendradarbiaujama su jo specialistais nustatant sąlytį turėjusius asmenis.

Panaudotas sporto inventorius ir priemonės turės būti valomi ir dezinfekuojami, o varžybų vietos valymas ir dezinfekcija atliekami vadovaujantis rekomendacijomis dezinfekcijai.

Rekomenduojama varžybose nesilankyti rizikos grupei priklausantiems sportininkams ir dalyviams.

Sportininkams rekomenduojama pagal galimybes naudotis asmenine specializuota apranga, įranga ar sporto inventoriumi, varžybų organizatoriams – matuoti visų sportininkų ir dalyvių kūno temperatūrą iškart atvykus į varžybų vietą.

Taip pat rekomenduojama, pagal galimybes, laikytis didesnio nei dviejų metrų atstumo ir trumpesnio nei 15 minučių kontakto bei vengti tiesioginio fizinio kontakto.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite