Angle down Atgal

Patvirtintas naujas „AstraZeneca“ šalutinis poveikis

Retas sindromas, kuris paveikia žmogaus nervų sistemą, įtrauktas į skiepams nuo koronaviruso naudojamos „AstraZeneca“ vakcinos šalutinių poveikių sąrašą.

 

Jungtinės Karalystės Medicinos ir sveikatos priežiūros produktų reguliavimo agentūra (The Medicines and Healthcare products Regulatory Agency, MHRA) patvirtino, kad galimas poveikis – Guillan-Barré sindromas.

Tai autoimuninis sutrikimas, kurio metu žmogaus imuninė sistema pažeidžia savo nervus taip sukeldama nuovargio pojūtį, o kartais – ir paralyžių.

Dažniausiai paveikiami nervai kojose ar rankose, simptomai gali tęstis nuo kelių savaičių iki kelių metų.

Žmonės dėl šio sutrikimo dažniausiai pagyja, nors yra atvejų, kai nervų sistemos pažeidimai išlieka.

Guillan-Barré sindromą kaip potencialų šalutinį vakcinos poveikį taip pat nurodė ir Europos medicinos agentūra, kuri priima sprendimus dėl to, kokius skiepus galima naudoti.

MHRA taip pasielgė po papildomų peržiūrų, šis šalutinis poveikis priskiriamas kategorijai „labai retas“, o tai reiškia, kad jo pasireiškimo tikimybė prilygsta 1:10 000.

JK vyriausybės pateikiami duomenys rodo, kad MHRA iki spalio 13 dienos yra sulaukusi 432 pranešimų apie šio sindromo pasireiškimo po „AstraZeneca“ skiepo, 59 – po „Pfizer“ ir 4 – po „Moderna“ vakcinos.

Jungtinėje Karalystėje iki spalio 23-iosios buvo panaudotos 95 226 529 vakcinos dozės, iki šiol bent viena doze paskiepyti beveik 50 milijonų šalies gyventojų.

Oxfordo mokslininkų sukurta „AstraZeneca“ yra kone dažniausiai JK naudojama vakcina, skirta kovai su koronaviruso sukeliama liga Covid-19. Dėl jos iki šiol šalyje jau mirė apie 140 000 žmonių.

Anglija.Today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite