Angle down Atgal

Patvirtintas Kaišiadorių rajono bendrasis planas, paskirta naujoji administracijos direktorė

Balandžio 29 d. Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdis išsiskyrė reikšmingų sprendimų gausa. Tarybos nariai bendru sutarimu pritarė Kaišiadorių rajono savivaldybės bendrajam planui, slaptame balsavime į Administracijos direktorės pareigas paskyrė Vaidą Babeckienė, balsavo dėl 2020 m. Kaišiadorių rajono savivaldybės mero veiklos ataskaitos ir kitų svarbių klausimų.

„Labai teigiamai vertinu tai, kad visi tarybos nariai bendru sutarimu atsakingai balsavo už naująjį rajono bendrąjį planą. Manau, kad pasiekti plano rengimo pradžioje iškelti tikslai ir šis planas sudarys geresnes sąlygas verslo ir viso krašto plėtrai. Taip pat sveikinu naująją Administracijos direktorę Vaidą Babeckienę. Žinau, kad į šias garbingas pareigas ateina aktyvus ir doras žmogus, kuris yra sukaupęs patirtį tiek versle, tiek ir viešajame sektoriuje“,– teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Rajono bendrojo plano svarba

Kaišiadorių rajono savivaldybės bendrasis planas yra svarbiausias savivaldybės lygmens teritorijų planavimo dokumentas. Ilgalaikė Lietuvos savivaldybių patirtis parodė, kad sutarti dėl bendrojo plano nėra lengva. Daugybė diskusijų verda sprendžiant, kuriose vietose numatytas verslo kūrimasis, o kur turėtų išdygti nauji gyvenamieji namai. Ilgai vykusios diskusijos dėl Kaišiadorių rajono savivaldybės bendrojo plano nebuvo išimtis. Diskutuota tiek dėl vietų, kuriose turėtų kurtis verslas, tiek ir dėl to, kokio tipo verslas turėtų kurtis. Skirti didesnį dėmesį gamybai ar žemės ūkiui? Be to, bendrąjį planą reikėjo derinti su daugeliu institucijų, atsižvelgti į aukštesnės galios teisės aktuose nustatytus apribojimus, todėl tai irgi turėjo įtakos bendrojo plano sprendiniams. Tai, kad sprendimas priimtas bendru sutarimu už jį atsakomybę prisiimant tiek pozicijai, tiek ir opozicijai, liudija, jog surastas geriausias kompromisinis variantas. Šiandien svarbiausia, kad bendrojo plano sukuriamos galimybės prisidėtų prie ilgalaikių Kaišiadorių krašto tikslų. Daugiau informacijos apie bendrąjį planą bus pateikta ateityje.

Vaida Babeckienė paskirta Administracijos direktore

Jauna, bet jau nemenką patirtį sukaupusį Kaišiadorių krašto politikė Vaida Babeckienė tarybos sprendimu paskirta į Kaišiadorių rajono savivaldybės Administracijos direktorės pareigas. Slapto balsavimo metu šešiolika tarybos narių išreiškė pritarimą mero pasiūlytai Vaidos Babeckienės kandidatūrai, keturi balsavo prieš ir vienas susilaikė. Slapto balsavimo rezultatai patvirtinti bendru sutarimu.

Pasak naujosios Administracijos direktorės, jos darbo prioritetais bus sėkminga vakcinacija nuo COVID-19, darbų tęstinumas ir savivaldybės administracijos veiklos tobulinimas tose srityse, kuriose yra galimybė pasiekti geresnių rezultatų.

Vaida Babeckienė ne vienerius metus kaupė patirtį nevyriausybiniame sektoriuje organizuodama garsiąsias Mamų muges. Ji yra kultūros gerbėja ir Kaišiadorių kultūros centro „Do-diez" choro narė. Ne vienerius metus darbuodamasi pagal individualios veiklos pažymą Vaida Babeckienė kaupė patirtį versle. Neabejotinai vertinga ir Vaidos Babeckienės patirtis užimant Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupės valdybos narės, Kaišiadorių rajono savivaldybės mero patarėjos bei tarybos narės pareigas. Pastaruoju metu Vaida Babeckienė darbavosi žinomo parlamentaro Audroniaus Ažubalio pasitikėjimo komandoje.

Darbus naujoji Administracijos direktorė pradės gegužės 10 dieną, iki to laiko turės atsisakyti tarybos nario mandato.

Mero veiklos ataskaita

Tarybos posėdžio metu balsuota ir dėl 2020 m. Kaišiadorių rajono savivaldybės mero veiklos ataskaitos. Pristatydamas ataskaita meras akcentavo, kad vienas iš didžiausių išbandymų ir tikslų 2020 m. buvo COVID-19 pandemijos valdymas bei planuotų projektų vykdymas. 2020-aisiais itin didelis dėmesys skirtas investuotojų pritraukimui į rajoną bei nekilnojamojo turto rinkos skatinimui. Tai, kad šiuo metu Kaišiadoryse pradedami naujo vienbučių ir dvibučių namų gyvenamojo kvartalo vystymo darbai, liudija pirmuosius tokio darbo vaisius. Savivaldybės mero pastangų dėka vis didesnį dėmesį į Kaišiadorių rajono nekilnojamojo turto rinką atkreipia tiek nacionalinė žiniasklaida, tiek ir naujakuriai. Todėl tikimasi, kad Kaišiadorių krašto nekilnojamojo turto plėtra intensyvės.

Taip pat rūpintasi Kaišiadorių rajono savivaldybės reprezentavimu susitikimuose su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda, Vyriausybės nariais, bendraujant su Kauno regiono merais ir kitomis institucijomis.

Pasaulinė COVID-19 pandemija lėmė, kad Kaišiadorių kraštui buvo mažiau atstovauta užsienyje, o 430 metų jubiliejaus minėjimas organizuotas kiek kukliau, nei norėta. Taip elgtasi aukščiausiu prioritetu laikant Kaišiadorių krašto gyventojų sveikatą ir gerovę.

Daugiau informacijos netrukus

Iš viso tarybos posėdyje buvo priimta per trisdešimt tarybos sprendimo projektų. Atsižvelgdami į jų gausą ir aktualumą, netrukus planuojame publikuoti dar vieną tekstą šia tema.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite