Angle down Atgal

Patvirtintas Ignalinos 2021 m. biudžetas

Vasario 25 dieną vykusiame pirmajame šių metų  Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdyje priimta  30   sprendimų. Patvirtintas šių metų biudžetas, strateginis veiklos planas, mokyklų tinklo pertvarkos planas, taip pat išklausyta Savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto 2020 m. veiklos ataskaita, informacija apie 2020 metais savivaldybės administracijos įgyvendintus projektus bei Utenos regiono atliekų tvarkymo centro informacija apie naujas veiklas (atliekų deginimą, maisto ir virtuvės atliekų tvarkymą) ir planuojamą kelti taršos mokestį. 

2021 m. biudžetas

Taryba patvirtino svarbiausią šių metų rajono gyvenimą ir darbus lemsiantį dokumentą – Ignalinos rajono savivaldybės 2021 m. biudžetą. Sprendimo priėmimas buvo sklandus, greitas, nesukėlė didesnių diskusijų. Biudžetą sudaro 18,6 mln. eurų prognozuojamų pajamų, 529,5 tūkst. eurų paskolų, 1,9 mln. eurų metų pradžios likutis. Daugiausia pajamų gauti planuojama iš gyventojų pajamų mokesčio. Šios pajamos turėtų sudaryti 10,3 mln. eurų. Numatomos biudžeto išlaidos –  21,1 mln. eurų. Apie 60 proc. visų išlaidų – 12,7 mln. eurų – sudaro lėšos savarankiškosioms savivaldybės funkcijoms atlikti. Daugiausia biudžeto lėšų skiriama ugdymo kokybės ir mokymosi aplinkos užtikrinimui, socialinės paramos ir sveikatos apsaugos paslaugoms, infrastruktūros objektų plėtros ir priežiūros reikmėms. 

2021 metų savivaldybės biudžete taip pat skiriamos lėšos Europos Sąjungos lėšomis remiamiems projektams finansuoti, Ignalinos rajono verslo subjektų paramai, nevyriausybinių organizacijų projektams, sveikatos rėmimo programai finansuoti ir kitoms programoms bei projektams.  Kaip sakė Finansų valdymo ir apskaitos skyriaus vedėjo pavaduotoja Irena Valaikaitė, šiais metais gauta daugiau tikslinių dotacijų: tai lėšos bibliotekoms knygoms įsigyti, neformaliajam vaikų švietimui ir papildomos lėšos mokykloms dėl nuotolinio mokymo organizavimo.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite