Angle down Atgal

Patvirtinta: Baltojoje jūroje sprogo branduolinis reaktorius

Sarovo branduolinio centro vadovybė ryžosi atskleisti sensacingų faktų apie praeitą savaitę netoli Severodvinsko miesto įvykusią avariją. Fizikai sutriuškino Gynybos ministerijos poziciją pareiškę, kad Baltojoje jūroje sprogo branduolinis įtaisas, rašo Fontanka.ru.

Rusijos federalinio branduolinio centro (RFBC) vadovybė pripažino, kad rugpjūčio 8 d. netoli Archangelsko Baltojoje jūroje sprogo branduolinis reaktorius. Per avariją žuvo penki mokslininkai, dar trys šiuo metu gydomi.

Ekspertai išplatino vaizdo įrašą, kuriame atvirai papasakojo, kad avarija įvyko ne krantinėje poligono dalyje, kaip tvirtino Rusijos gynybos ministerija, o Baltosios jūros akvatorijoje. Incidentas įvyko naujo ginklo bandymų metu. Pasiruošimai šiems bandymams truko apie metus.

„Tai tragiškų avarijų ir atsitiktinumų virtinė. Pirminės analizės duomenimis, mes matėme, kad jie (žuvusieji ­­­– red. past.) kovojo bandydami suvaldyti situaciją, tačiau jiems nepavyko to padaryti“, ­­­– pareiškė centro vadovas Valentinas Kostiukovas.

Jo kolega Viačeslavas Solovjovas pripažino, kad bandymų tikslas ­­­– sukurti mažo dydžio energijos šaltinius naudojant radioaktyvias skiliąsias medžiagas (reaktorius). Anot jo, panašūs bandymai atliekami JAV.

RFBC direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Černyševas patvirtino informaciją apie trumpalaikį radiacijos padidėjimą Severodvinsko mieste – 30 km nuo avarijos vietos. Pasak jo, radiacinis fonas viršijo normą du kartus ir toks išliko maždaug valandą.

V. Solovjovas taip pat pareiškė, kad tokio tipo bandymų nežadama nutraukti, tačiau ateityje ketinama elgtis atsargiau: „Šiuo metu kartu su valstybine komisija bandome išsiaiškinti, analizuojame visą įvykių grandinę, kad galėtume įvertinti avarijos mastą ir, suvokę jos priežastis, užtikrinti, jog panašios nelaimės nepasikartotų ateityje.“

Nors fizikai kalbėjo atvirai, jie neatskleidė, kokio konkrečiai ginklo kūrimo projekte dalyvavo žuvę ir sužeisti mokslininkai. Praėjusių metų liepą dienraštis „Komersant“ skelbė, kad Serovo branduolinis centras su Jekaterinburgo bendrove „Novator“ kuria tarpžemyninę neriboto nuotolio raketą. Apie branduoliniu kuru varomą raketą pasakojo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo pranešime 2018 m.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite