Patvirtinta: Alytaus valdžioje formuojasi opozicija

Alytus
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Panašu, kad ketvirtadienį vyksiančiame Alytaus miesto tarybos posėdyje bus karšta ne tik dėl sprendžiamų visuomenei itin jautrių klausimų, bet ir dėl to, kad tai bus pirmasis posėdis, kai oficialiai taryboje dirbti pradės opozicija. Sausio pabaigoje pasiskelbę besitraukiantys iš Alytaus miesto valdančiosios daugumos „Alytaus piliečiai“ planuoja žengti ir kitą žingsnį – pasiskelbti opozicija. Tą patvirtino ir „Alytaus piliečių“ frakcijos pirmininkas Vytautas Jastremskas.

Nemato kitos išeities

„Tai atrodo būtų logiškas žingsnis, nes jeigu tu kritikuoji daugumos veiksmus, siūlai elgtis kitaip, tai natūralu, kad turi pasiskelbti opozicija. Nematom kitos išeities. Be to, iki šiol Alytaus miesto taryboje opozicijos nėra, o tai irgi nėra normali situacija“, – teigė V. Jastremskas.

Frakcijos pirmininko tikinimu, iš esmės jų darbe niekas nesikeis net ir pasiskelbus opozicija, esą neplanuoja oponuoti dėl oponavimo, tačiau sprendimų, kuriems jie nepritaria, kritikos tikrai negailės ir stengsis būti konstruktyvia opozicija.

„Jeigu manysime, kad sprendimas bus reikalingas miestui, tikrai nelipsime ant „bačkos“ ir nešauksime, kad blogai“, – tvirtino „Alytaus piliečių“ frakcijos pirmininkas.

Dėl ko skilo pleištas?

Alytaus miesto valdančiųjų ir „Alytaus piliečių“ pozicijos susikirto keliose srityse. Pirmiausia – dėl administracijos direktoriaus Rolando Juonio darbo. „Mes negalime prisiimti atsakomybės už šio žmogaus veiklą, jos būdus bei kompetenciją. Mums netiko jo elgesys sklypų grąžinimo, darbo su administracija klausimais, negebėjimas komunikuoti“, – kalbėjo V. Jastremskas.

Taip pat jis pabrėžė, kad turbūt bene labiausiai jų apsisprendimą palikti daugumą lėmė konservatorių, socialdemokratų bei frakcijos „Už Alytų“ susitarimas dėl televizijos finansavimo už tiesioginę tarybos posėdžių transliaciją.

„Tai turbūt labiausiai ir parodė, kokios iš tikrųjų yra povandeninės srovės ir kas iš tikrųjų valdo miestą. Tokie susitarimai nebuvo suderinti daugumoje“, – teigė V. Jastremskas.

Pleištą tarp „Alytaus piliečių“ ir valdančiosios daugumos įskėlė ir sporto klubų finansavimo klausimas.

„Neaišku kodėl, didinamas finansavimas sporto klubams, o kitose srityse – kultūroje, švietime – mažinamas. Tai čia tik keletas tokių dalykų, tačiau jų yra ir daugiau. Tai ir bendravimo kultūra, ir deklaruojami pareiškimai, kad priimami sprendimai yra skaidrūs. Dažnai pradedama žiūrėti partinių interesų“, – teigė frakcijos „Alytaus piliečiai“ pirmininkas.

Stoti opozicijos pusėn planuojama ir dėl planų keisti dabartinę „Alytaus šilumos tinklų“ valdybą bei galimai svarstomos taikos sutarties su buvusiu šilumos tiekėju.

Pasiteiravus, kokios pozicijos, pasiskelbę opozicija, „Alytaus piliečiai“ ketina laikytis sprendžiant vieną svarbiausių ateinančio tarybos posėdžio klausimų – dėl Alytaus švietimo tinklo pertvarkos, V. Jastremskas neslėpė, kad šiuo metu jiems priimtinas tik vienas sprendimo projekto punktas – dėl Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos, o visi kiti, pasak jo, galėtų būti sprendžiami kitaip.

„Tas projektas nėra pertvarka, problema nesprendžiama sistemiškai. Mes neliečiame kitų įstaigų ir nežiūrime, kas bus po kelerių metų, o žiūrime tik tai, kas bus šiandien. Girdim, kad trūksta vietų darželiuose, o kitų motyvų negirdim“, – nuomone dalijosi V. Jastremskas.

Neišvengiamos permainos ir postuose

Įdomu yra tai, kad pagal Vie­tos sa­vi­val­dos įsta­ty­mą, ta­ry­bos opo­zi­ci­jai turėtų pri­klau­syti Kon­tro­lės ko­mi­te­to, Eti­kos ir An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­jų pir­mi­nin­kų pos­tai. „Alytaus piliečiams“ perėjus į opozicijos barikadų pusę, taryba turėtų iš naujo tvirtinti minėto komiteto ir komisijų pirmininkus. Tai reiškia, kad jeigu į opozicijos gretas nesijungs šiuo metu Antikorupcijos komisijai vadovaujanti frak­ci­jos „Už Aly­tų“ se­niū­no T.Pa­čė­so pa­va­duo­to­ja Lau­ra Ra­dze­vi­čiū­tė ir Kon­tro­lės ko­mi­te­tui pir­mi­nin­kaujantis frak­ci­jos „Vie­nin­gas Aly­tus“ at­sto­vas Gin­tau­tas An­driuš­ke­vi­čius, jie šių postų greičiausiai neteks. Šiuo metu Eti­kos ko­mi­si­jos pirmininkė yra „Aly­taus pi­lie­čių“ at­sto­vė Vi­li­ja Ra­ma­naus­kie­nė, todėl tikėtina, kad šis postas ir liktų jos rankose.

Jeigu „Alytaus piliečiai“ opozicijos gretose bus vieninteliai atstovai, tokiu atveju tarybai beliks pritarti V. Jastremsko ir Valės Gibienės kandidatūroms pirmininkauti Antikorupcijos komisijai bei Kontrolės komitetui.

„Tai, kad Laura Radzevičiūtė yra netinkama Antikorupcijos komisijos pirmininkės pareigoms, mes jau sakėme ne kartą. Mūsų nuomone, šis žmogus tiesiog naudojasi pozicija, o realiai tikrasis darbas nevykdomas. O Kontrolės komiteto pirmininkui Gintautui Andriuškevičiui priekaištų, pastabų mes tikrai neturime. Tačiau jeigu įstatymas numato, kad šiam komitetui bei komisijoms pirmininkauti turi opozicijos atstovai, vadinasi, turėsime susitarti. Tačiau situaciją vertinti dar anksti“, – sakė V. Jastremskas.

Daugiau Dzūkijos naujienų rasite čia: „Dzūkijos veidas“