Angle down Atgal

Patarus egzorcistams JAV katalikiškoje mokykloje uždraustos knygos apie Harį Poterį

Patarus egzorcistams vienos Tenesio valstijos mokyklos kunigas uždraudė knygas apie Harį Poterį – dėl nuogąstavimų, kad šie populiarūs vaikų romanai gali būti panaudojami dvasioms iškviesti.

Kunigas Danas Reehilas (Danas Rihilas) kreipėsi į egzorcistus Romoje ir JAV, kurie rekomendavo pašalinti šias fantastikos knygas iš Šv. Edvardo katalikiškos mokyklos Našvilyje bibliotekos.

1997 metais pradėta leisti romanų serija pasakoja apie gėrį ir blogį, remdamasi berniuko burtininko Hario Poterio nuotykiais ir kova su tamsos valdovu Voldemortu.

„Šiose knygose vartojami prakeikimai ir užkeikimai yra tikri prakeikimai ir užkeikimai, kurie žmogaus skaitomi gali iškviesti pas tekstą skaitantį žmogų piktąsias dvasias“, – sakoma kunigo elektroniniame laiške, kurį gavo vietos žiniasklaida.

Našvilio vyskupijos mokyklų inspektorė Rebecca Hammel (Rebeka Hamel) laikraščiui „The Tennessean“ sakė, kad D. Reehilas turi „kanoninius įgaliojimus priimti tokius sprendimus“.

Nors minima mokykla turėjo šių knygų, naujai atidarytoje savo bibliotekoje jų moksleiviams nesiūlys, sakė R. Hammel.

Pasaulinės sėkmės sulaukusios britų rašytojos J. K. Rowling (Dž. K. Rouling) knygos ne kartą buvo uždraustos mokyklose JAV ir Didžiojoje Britanijoje. Dažniausiai tai būdavo daroma dėl įsivaizduojamo šėtoniškų vertybių ar juodosios magijos propagavimo.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite