Angle down Atgal

Patarimai vairuotojams: ar žinote, kaip gesinti degantį automobilį?

Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (VPGT) dalijasi naudinga informacija apie tai, ką daryti, jeigu užsidegė jūsų automobilis.

„Ar žinote, kaip gesinti degantį automobilį? Beje, kaip seksis tai daryti, priklauso nuo to, kaip gebate naudotis gesintuvu.

Kad nepatirtumėte fiasko, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Mokymo skyriaus viršininkas Gintaras Paulauskas pataria būtinai perskaityti gesintuvo naudojimo instrukciją. O geriausia būtų, jei turėtumėte galimybę gesintuvą išbandyti.

Kaip gesinti?

Pirmiausia, jeigu važiuodami pajutote degalų ar dūmų kvapą, bet nematyti degimo, būtina saugiai sustoti.

Automobiliuose su automatine pavarų dėže reikia įjungti stovėjimo režimą „P“, o automobiliuose su mechanine pavarų dėže – neutralią pavarą ir užfiksuoti stovėjimo stabdį.

Būtina išjungti degimą, bet neištraukti raktelio, kad nenutiktų taip, jog įsijungus starteriui, automobilis pats imtų važiuoti.

Tada skambinkite skubios pagalbos telefonu 112. Jei važiuojate ne vienas, kuo skubiau paprašykite tai padaryti kartu vykstantiems keleiviams.

Jei liepsnoja variklio skyrius, pakėlus variklio dangtį, ugnis tik dar labiau gali įsidegti. Todėl gesinti pradėkite vos jį pakėlę – per 2-3 cm. Per tarpus tarp variklio dangčio ir sparnų reikėtų purkšti po kelias sekundes.

Tik prigesinus liepsną, galima visiškai atidaryti variklio dangtį ir tęsti gesinimą.

Beje, ugniagesiai gelbėtojai pataria automobilyje turėti ir ugniai atsparų audeklą, juo taip pat pavyks prislopinti ugnį.

Ugniagesiams šiais metais teko gesinti per 240 lengvųjų automobilių“, – feisbuke rašo VPGT.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite