Angle down Atgal

Blogas kvapas švariuose namuose? Gudrybės, kaip jį panaikinti

Nors namai švarūs ir sutvarkyti, tačiau juose tvyro blogas kvapas? Greičiausiai kiekvienas esame susidūrę su nemalonaus kvapo problema namuose. Greičiausias būdas kovoti su blogais kvapais yra įvairūs oro gaivikliai, tačiau jie greitai išsisklaido. Ką daryti, jei norite panaikinti blogą kvapą, o gaivikliai negali padėti? Pateikiame gudrybes, kurios padės susidoroti su šia problema.

Pelėsis

Jei namuose juntate šlapio kartono kvapą, gali būti, kad atsirado pelėsis. Tai dažniausia nemalonaus kvapo namuose priežastis, ypač senesniuose namuose, kur pelėsis ne taip greitai pastebimas. Pelėsio priežastys įvairios: nesandari santechnika, latakų problemos, prasta ventiliacija virtuvėje ir vonios kambaryje, nevalomi langų rėmai.

Norint pašalinti neišplitusį pavėsį, jį reikia nuvalyti vandeniu ir muilu ar actu ir balikliu praskiestu vandeniu. Dėl didesnių pelėsio plotų patariama kreiptis į specialistus.

Palaikykite švarą kambariuose ir rūsyje, vėdinkite patalpas, įsigykite drėgmės surinkėją – drėgnose vietose pelėsis atsiranda itin greitai.

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Kilimai ir sienos

Laikuo bėgant, sienos ir kilimai sugeria patalpų kvapus. Sienų perdažymas panaikina sugertą blogą kvapą. Nuvalytos sienos, lubos ir grindjuostės gali padėti atsikratyti prastų kvapų.

Išmėginkite acto tirpalą. Actą ir šiltą vandenį sumaišykite vienodomis dalimis ir tirpalu plaukite sienas. Mišinio šiluma padės lengviau nuvalyti paviršius, o actas pašalins kvapus bei dėmes. Šaukštas amoniako ir puodelis šilto vandens – tokio santykio mišinys tinkamas pašalinti cigarečių dervą ir nikotino kvapą nuo sienų.

Norėdami išvalyti kilimą, ant jo berkite kepimo sodą ir palikite bent kelioms valandoms. Kruopščiai išsiurbkite kilimą.

Freepik.com nuotr.
Freepik.com nuotr.

Virtuvė

Šiukšlių dėžė, šaldytuvas, indaplovė, mikrobangų krosnelė ir net pjaustymo lentelės – blogų kvapų virtuvėje kaupikai.

Apibarstykite šiukšlių dėžės turinį kepimo soda, ji sugers blogus kvapus. Pabandykite prie dėžės dangčio vidinėje pusėje pritvirtinti želinį oro gaiviklį ar dėžės turinį apipurkšti dezinfekuojančiu skysčiu. Sodos dėžutė taip pat pagelbės ir kovojant su blogu kvapu šaldytuve. Kavos tirščių puodelis nuslopins žuvies, sūrio ir kitus stiprius kvapus.

Indaplovę reikia reguliariai valyti, kaip ir mikrobangų krosnelę. Į pastarąją įdėkite vandens stiklinę su citrinos gabaliukais, vanduo sugers maisto likučių kvapą. Į druską pamirkyta citrinos puse įtrinkite pjaustymo lenteles, kad panaikintumėte įsigėrusį maisto kvapą.

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Nuotekų vamzdžiai ir kriauklė

Nuotekų vamzdžiuose besikaupiančios atliekos ima skleisti nemalonų kvapą. Jį panaikinti galite obuolių acto pagalba. Į bet kurį vamzdyną įpilkite pusę stiklinės obuolių acto, blogas kanalizacijos kvapas dings. 2 stiklinės citrinų sulčių padės atsikratyti nemalonaus kvapo, sklindančio iš kriauklės.

Spinta

Nėra malonu, kai patalynė ir rūbai persisunkia sunkiu ir sudususiu oru. Drabužines ir spintas aromatizuokite įdėję medžiaginių maišelių su įvairiais kvapniaisiais mišiniais: levandų, mėtų, apelsinų, rožių ir pan. Tokia apsauga nuo nemalonaus kvapo išvaikys ir nekviestus gyvius – kandis.

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite