Angle down Atgal

Patarimai, kaip namų pramogas pritaikyti vyresnio amžiaus žmonėms

Kalbant apie vyresnių žmonių pramogas namuose, daugelis dažniausiai pagalvoja apie televizorius – nors tai tikrai nėra taisyklė, visgi, kai kurie iš jų tikrai noriai leidžia laiką prie šių įrenginių ekranų. Mūsų užduotis – pasirūpinti, jog tiek televizoriaus žiūrėjimas, tiek kita su elektroniniais įrenginiais susijusi veikla senjorams būtų kaip įmanoma paprastesnė ir patogesnė. Ją įgyvendinsite paprasčiau susipažinę su šiais patarimais!

Didesnis ekranas – daugiau galimybių. Svarstant, kokie televizoriai vyresnio amžiaus žmonėms tiktų geriausiai, bene svarbiausia atkreipti dėmesį į jų įstrižainę – jei tik leidžia galimybės, verčiau rinktis didesnių išmatavimų įrenginį. Visi vaizdai tuomet bus matomi kur kas aiškiau, o jei reikės skaityti subtitrus – jų dydis taip pat bus kur kas didesnis.

Žinoma, šį parametrą reikia derinti su maksimalia vaizdo raiška – jei pasirinksite itin didelę įstrižainę ir televizorių, kuris neatitinka bent jau HD raiškos standartų, vargu, ar Jūsų artimieji liks patenkinti matomu vaizdu. Tad verčiau paieškoti optimalaus varianto.

Geresnė garso kokybė. Nors gali pasirodyti, jog siekiant užtikrinti geresnį garsą, būtina įsigyti keletą skirtingų kolonėlių ir jas išdėstyti skirtingose vietose, iš tikrųjų viskas vyksta kur kas paprasčiau – tai dabar gali užtikrinti ir patys televizoriai.

Rinkdami šį įrenginį, turėtumėte atkreipti dėmesį į nurodytą garso atkūrimo sistemą – itin gerai vertinama Dolby Digital Plus, tačiau šiek tiek pasidomėję, surasite ir daugiau nepriekaištingą garso kokybę siūlančių variantų. Galite būti tikri, jog tokią sistemą turintys televizoriai įspūdį paliks ne tik vyresniesiems šeimos gyventojams – sužavėti liksite ir Jūs!

Ausinių pritaikymas. Ausinės yra itin patogus sprendimas, leidžiantis pasikoreguoti garsumą pagal asmeninius savo poreikius. Be to, jos apsaugo ir nuo išorinio triukšmo, tad žiūrint televizorių galima maksimaliai atsipalaiduoti.

Žinoma, jei kalbėsime apie standartines laidines ausines, komforto nebus tiek daug, tačiau atkreipkite dėmesį, jog prie televizoriaus dabar gali būti prijungiamos ir belaidės ausinės – toks gaminys senjorams užtikrins judėjimo laisvę. Tokias ausines internetu dabar įsigyti itin paprasta, tad beliks atrasti labiausiai visus poreikius atitinkantį modelį ir įsitikinti, jog televizorius turi reikiamą jungtį.

Paprastesnis ir patogesnis pultelis. Nors ši detalė nėra gyvybiškai svarbi, visgi, siekdami maksimalaus senjorų komforto, galite apsvarstyti galimybę įsigyti patogesnį pultelį – tokie modeliai dažniausiai turi didesnius mygtukus ir yra lengviau perprantami. Tačiau jei prie televizoriaus buvęs variantas yra pakankamai lengvai perprantamas, tikrai nėra būtina imtis šių pokyčių.

El. skaitytuvai ir planšetės. Nors šį kartą daugiausiai dėmesio skyrėme televizoriams, vertėtų pastebėti, jog elektroniniai knygų skaitytuvai ir planšetiniai kompiuteriai taip pat susilaukia nemažai vyresnio amžiaus žmonių dėmesio. Jie kompaktiški ir gana lengvai perprantami, todėl tikrai vertėtų pagalvoti apie tokio įrenginio įsigijimą – tuomet pramogų namuose bus dar daugiau. Tiek ši įranga, tiek televizoriai ir ausinės internetu gera kaina parduodami Pigu.lt el. parduotuvėje.

Atsižvelgę į šiuos patarimus, užtikrinsite, jog vyresnio amžiaus žmonės galėtų laisvai naudotis namuose esančiomis pramogomis. Visgi, nepamirškite, jog tai tik pagrindinės rekomendacinės gairės – tikslesni pasirinkimai priklausys nuo asmeninių senjorų poreikių ir pageidavimų, kuriuos Jums teks įgyvendinti.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite