Angle down Atgal

Patarimai kaip gyventi šilčiau

Atėjus šaltajam metu laikui kiekvienas iš mūsų stengiasi taupyti šilumą savo namuose, bet ne kiekvienas žino, kaip teisingai tą daryti. 9 patarimai kaip sutaupyti šilumą savo namuose bei pinigus už sąskaita. Šiluma Jūsų bute iššvaistoma per buto sienas, nesandarius langus, duris, balkonus, taip pat dėl netinkamai vėdinamų patalpų.

1. Balkonų stiklinimas

Balkonų stiklinimas sumažina šalto oro skverbimąsi į butą, todėl oro temperatūra gretimame kambaryje lieka normali ir vėjuotą dieną, be to, pagerinama garso izoliaciją.

2. Durų sandarinimas
Sandarinant buto išorines duris, šilumos sutaupoma šiek tiek mažiau nei langų atveju. Išorinių durų nesandarumai šalinami kaip ir langų tarpai.

3. Langų sandarinimas

Plyšius tarp stiklo ir lango rėmo bei tarp lango rėmo ir sienos užsandarinkite silikoninėmis ar kitomis izoliacinėmis medžiagomis. Sandarinti reikia ne tik lango rėmus, bet ir stiklą. Jei mediniai arba plastikiniai langai tinkamai sandarinti, būstas bus geriau apsaugotas nuo šalčio, skersvėjų ir gatvės triukšmo, o kambaryje temperatūra pakils.

4. Šildymo radiatorių priežiūra ir profilaktika

Periodiškai reikia valyti dulkes nuo šildymo radiatorių. Nerekomenduojama šildymo radiatorius užstatyti lovomis, spintomis, stalais ar kitais baldais. Prie išorinės sienos pastatę didelę knygų lentyną arba spintą, sumažinsite šilumos nuostolius per šį sienos plotą. Už radiatoriaus esantį sienos plotą papildomai uždengę danga, nukreipiančia šilumą į kambarį (pvz. folija, specialios izoliacinės medžiagos lakštu), pagerinsite nuo radiatoriaus į patalpas patenkančios šilumos sklidimo sąlygas.

5. Saulėtomis rudens/žiemos/pavasario dienomis atitraukite užuolaidas ir žaliuzes – leiskite saulės spinduliams apšviesti ir pašildyti Jūsų būstą.

6. Patalpų vėdinimas

Patalpas patartina vėdinti kelis kartus per dieną pilnai atidarius langus ir sudarius trumpalaikį skersvėjį, kuris išvėdintų patalpą, padėtų išvengti drėgmės ir kvapų kaupimosi. Geriau vėdinti intensyviai, bet trumpai, negu vėdinti ilgą laiką.

7. Antrosios durys

Šilumą būtina taupyti ne tik bute, bet ir bendrose patalpose (laiptinėse ir rūsiuose). Greta laiptinės lauko durų patartina įstatyti antrąsias duris. Taip įrengiamas tambūras. Durys turi būti tinkamai sutvarkytos – abejos privalo lengvai atsidaryti ir užsidaryti bei būti sandarios. Šios priemonės sumažina šalto oro infiltraciją į laiptines, todėl padidėja mažai šildomų patalpų – laiptinių, holų ir pan. – temperatūra.

8. Vidaus šildymo ir karšto vandens subalansavimas

Remiantis specialistų atlikta analize, siekiant sumažinti šilumos suvartojimą būtina subalansuoti vidaus šildymo ir karšto vandens sistemą, įrengti termostatinius ventilius ant šildymo prietaisų, kiekvienam butui įrenti individualią šilumos apskaitą (daliklius), įrengti išmaniąją vienalaikio rodmenų nuskaitymo iš daliklių ir karšto vandens skaitiklių butuose apskaitą.

9. Namo pašiltinimas

Namo apšiltinimo atnaujinimas arba papildomas apšiltinimas padidins jūsų namų energijos suvartojimo efektyvumą, padedant išlaikyti šilumą bute. O tai reiškia – ir sumažinti sąskaitas už šilumą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite