Angle down Atgal

Patarimai įsirengiantiems naujus namus

Namų statyba nuo pamatų gali užtrukti ir iki kelių metų, priklausomai nuo prie projekto dirbančių žmonių kiekio ir patirties, turimo biudžeto, oro sąlygų. Įvairių leidimų gavimas, nuotekų sistemos įrengimas įprastai yra pirmieji žingsniai statant nuosavą namą.

Po to seka pamatai, išorinė namo konstrukcija, profiliai, naudojami plokščių tvirtinimui, ir jų įmontavimas į namo konstrukciją, išorinė ir vidinė namo apdaila bei kiti žingsniai.

 

Taigi namo statyba – daug etapų apimantis procesas, kuriam svarbu kuo geriau iš anksto pasiruošti:

 

Turėkite viziją

 

Kaip turėtų atrodyti jūsų būsimi namai, turėtumėte nuspręsti dar prieš pradedant visus statybos darbus. Žinoma, nebūtina visko suplanuoti iki mažiausių detalių, tačiau reikėtų numatyti viziją, kuria vadovaujantis bus statomi namai.

 

Namo brėžiniai

 

Sugalvojus viziją, kaip turėtų atrodyti būsimasis namas, laikas nusibrėžti brėžinius, kaip atrodys jūsų namai. Brėžiniuose turi atsispindėti grindų ar aukštų planai, namo dydis, stilistika, kambarių išplanavimas ir kiti svarbūs aspektai. Šiai užduočiai vertėtų samdytis dizainerius ar architektus.

 

Įvertinkite biudžetą

 

Svarbu vadovautis viena taisykle – tikėtina, jog namo statybos atsieis brangiau, negu suplanuosite. Taip nutinka dėl įvairiausių priežasčių: brangesnės medžiagos, netikėti gedimai, ilgiau užtrukusios statybos nei planuota ir daug kitų.

 

Taigi nusistačius preliminarų biudžetą, naudinga turėti minty, jog gali tekti papildomai skirti apie 15-25 procentų nuo visos preliminarios sumos. Nusimačius galimas papildomas išlaidas, su jomis susidūrus neteks nerimauti (nes būsite tam pasiruošę), o jei vis tik pavyks sutaupyti – džiaugsmo bus dar daugiau.

 

Samdykite profesionalus

 

Namų statyba užsiimančios įmonės ar pavienių specialistų atranka yra vienas iš svarbiausių žingsnių. Svarbu neskubėti ir atlikti rinkos analizę, pasidomėti įmonių/specialistų licenzijomis, reputacija, darbine patirtimi, įvykdytais projektais, buvusių klientų atsiliepimais, darbų įkainiais.

 

Atidžiai išnagrinėkite sutartį

 

Pasirinkus įmonę, svarbu atidžiai išnagrinėti bendradarbiavimo sutartį. Jūs turite jaustis apdraustas dėl nuostolių, už kuriuos būtų atsakingi darbuotojai; taip pat įvertinkite apmokėjimo terminus, statybinių medžiagų įsigijimo sąlygas ir kitus svarbius aspektus. Pasikonsultuokite su teisininkais prieš pasirašydami sutartį.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite