Angle down Atgal

Pataria, ką daryti pasiklydus miške: aktualu grybaujantiems

Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos Aviacijos valdyba savo Facebook paskyroje pasidalino patarimais, kurie padėtų pasiklydusiems miške. Ypač dabar, kai prasidėjęs grybavimo sezonas.

Tai bene labiausia liečia vyresnio amžiaus žmones, kuriems pasiklydus ir ilgai beklaidžiojant miške gali sustreikuoti ir sveikata, tad kiekviena minutė ypač svarbi.

VSAT Aviacijos valdyba teigia, kad kiekvienais metais, sulaukia nemažai prašymų pasitelkti orlaivį asmens paieškai. Todėl pasidalino naudingais patarimais ir visų prašo pasidalinti jais su savo vyresnio amžiaus artimaisiais.

Savo Facebook paskyroje VSAT Aviacijos valdyba rašo: „Jei galvojate, kad Jums ar Jūsų artimiesiems niekada taip nenutiks, primename, kad net ir patyręs, gerai pažįstantis vietovę grybautojas/uogautojas gali pasiklysti. Norime paprašyti supažindinti savo artimuosius su keliais patarimais padidinančiais tikimybę paklydėliui būti surastam:
1. Informacija artimiesiems – prieš eidami į mišką, informuokite artimuosius apie planuojamą grybavimo/uogavimo trukmę ir vietovę.
2. Mobiliojo ryšio telefonas — pasiimkite gerai įkrautą mobilųjį telefoną. Jei turėsime ryšį su Jumis – nesunkiai Jus rasime. Taip pat pagal mobiliojo ryšio bokštų fiksuotą signalą Lietuvos policija gali nustatyti preliminarią Jūsų buvimo vietą, taip sumažindami paieškos rajoną ir padidindami tikimybę Jus rasti.
3. Ryškūs drabužiai – ryškios spalvos drabužiai puikiai išsiskiria iš aplinkos ir yra nesunkiai pastebimi žvalgant iš oro. Automobiliuose visi turime ryškias, šviesą atspindinčias liemenes, kurias galite pasiimti eidami į mišką – jos neužima daug vietos, o pasiklydus gali išgelbėti gyvybę.
4. Ryškus kibiras/krepšys – gali skambėti juokingai, tačiau ne kartą asmuo buvo rastas pastebėjus ryškios spalvos krepšį ar kibirą.
5. Atvira vietovė – pasiklydus reikia būti kuo atviresnėje vietovėje. Išgirdę netoliese skrendantį sraigtasparnį, žinokite, kad jis ieško Jūsų!
6. Šilumą skleidžiantys objektai – orlaiviuose sumontuotos termovizorinės kameros, kurių pagalba orlaivio operatorius gali aptikti šilumą skleidžiančius objektus. Tad jei atėjo tamsus paros metas, nereiškia, kad mes Jūsų nematysime. Todėl turite likti atviroje vietovėje, o degtukai ne tik leis išgyventi gamtoje, bet ir pagelbės mums vykdant Jūsų paiešką.
7. Šviesos šaltiniai — skrydžiams nakties metu pilotai naudoja naktinio matymo akinius, su kuriais gali ganėtinai ryškiai matyti net mažiausius šviesos šaltinius. Tad net ir pats mažiausias prožektorius puiki pagalba Jums ir mums.“

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite