Angle down Atgal

Pasveikinti kultūros ir meno premijos laureatai

Šiandien Panevėžio miesto 517-ojo gimtadienio išvakarėse Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas įteikė Kultūros ir meno premijas. Savivaldybės įsteigtos Kultūros ir meno premijos teikiamos Panevėžio kūrėjams (asmenims, kolektyvams, kūrėjų grupėms) už ilgametę, miestui reikšmingą kultūrinę meninę veiklą ar pastarųjų 2 metų laimėjimus architektūros, bibliotekų ir muziejų veiklos, dailės, etnokultūros, fotografijos, kino, kraštotyros, kultūros paveldo, literatūros, muzikos, šokio, tarpdisciplininio meno, tautodailės, teatro ir kt. srityse.

„Džiaugiuosi, kad jau tampa tradicija ir penktus metus iš eilės įvertiname miesto Kultūros ir meno premijų laureatus. Dėkoju už kokybiškus, įsimenančius ir neabejotinai vertingus darbus. Linkiu sėkmės ir, žinoma, įkvėpimo bei noro kurti toliau. Lauksime jūsų naujų idėjų ir jas įprasminančių darbų“, - sakė R. Račkauskas.

Šių metų 1000 Eur Kultūros ir meno premijos skirtos fotomenininkei, parodų kuratorei knygų ir katalogų sudarytojai, aktyviai visuomenininkei Marijai Šileikaitei – Čičirkienei, ilgametei Panevėžio kraštotyros muziejaus vyresniajai muziejininkei (1978-2010) Joanai Vigai Čiplytei ir tapytojui, akvarelistui, Lietuvos dailininkų sąjungos nariui Girmantui Rudokui.

Kultūros ir meno premijų įteikimo šventės dalyviai turėjo galimybę pirmą kartą pamatyti atnaujintą Dailės galeriją, taip pat dalyvauti parodos „Aukštaitijos dailė 2020. Asmenybių kartoteka“ pristatyme. Rytoj, rugsėjo 5-ąją, nuo 11 iki 18 val. Dailės galerija kvies visus panevėžiečius ir miesto svečius ne tik aplankyti naujas ekspozicijas, bet ir dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Dailės galerijos atidarymo renginių programa

11 val. Galerijos atidarymas: parodos „Aukštaitijos dailė 2020. Asmenybių kartoteka“ pristatymas ir ekskursija po atnaujintą ekspoziciją.

12 val. Edukacinė kūrybinė keramikos programa vaikams „Prisimenu atostogas kaime“.

13 val. Menininkų grupės „D-junket“ linoraižinio kūrybinės dirbtuvės moksleiviams (registruotis el.p viesinimas@arspanevezys.lt, tel. 8-45 584803).

15 val. Monikos Dirsytės performansas „Pan/demos“.

15.30 val. Projekto „Kooperacija“ kūrybinės dirbtuvės su Arvydu Gudu – teatro „Menas“ kiemo sienų tapymas (Vasario 16-osios g. 19).

Įėjimas nemokamas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite