Angle down Atgal

Pasveikinti Jurbarko rajono kultūros įstaigų vadovai ir darbuotojai

1935 metų balandžio 15 dieną Vašingtone JAV prezidentas F. Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasaulio kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūrines vertybes.

 

Kultūros dienos proga Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, mero pavaduotojas Saulius Lapėnas, administracijos direktorė Vida Rekešienė, direktorės pavaduotojas Viktoras Ganusauskas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Antanas Gvildys ir vedėjo pavaduotoja Rasida Kalinauskienė, balandžio 13–14 dienomis, lankėsi devyniose rajono kultūros įstaigose, susitiko ir bendravo su jų vadovais, darbuotojais. Pasveikinę kultūrą puoselėjančius žmones, savivaldybės vadovai jiems įteikė saldžias dovanas su Šv. Velykų akcentu – graviruotu anties kiaušiniu.  

Eržvilko kultūros centro darbuotojai ne tik dalinosi mintimis apie kultūrinį rajono gyvenimą, aptarė svarbiausius šių metų renginius, bet ir diskutavo apie socialines problemas. Jie taip pat informavo, kad 2017 m. kovo mėn. 28 d. Rietave vykusiame Žemaitijos regioninės tarybos posėdyje buvo pasiūlytos, apsvarstytos ir patvirtintos Žemaitijos regiono etninę kultūrą 2016 m. labiausiai puoselėjančios asmenybės bei kolektyvai tarp kurių ir Eržvilko kultūros centro bandonijų ansamblis „Eržvilko bandonija“ (vadovė Gintarė Stirbienė). Žemaitijos regiono etninės kultūros puoselėtojų pagerbimo šventė vyks gegužės 25 d., Kelmės rajone.

Su Kultūros diena pasveikinę Jurbarko krašto muziejaus darbuotojus savivaldybės vadovai ir patys sulaukė netikėtumo – jiems teko išbandyti keletą edukacinės programos „Senoji mokykla“ fragmentų. Skaitinių pamokoje jie skaitė XIX a. pabaigos – XX a. pradžios rusiškais rašmenimis parašytus lietuvių kalbos tekstų fragmentus, dailaus rašto pamokoje – plunksnakočiu rašė žodžius, o istorijos pamokoje – prisiminė visus tarpukario ir atkurtos Lietuvos Respublikos Prezidentus.

Aplankyta ir Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykla. Savivaldybės vadovai domėjosi mokyklos skyrių veikla, vykdomomis ugdymo programomis, mokinių kūrybiniais gebėjimais. Su mokyklos bendruomene jie aptarė ir svarbiausius mokyklos gyvenimo įvykius. Šiuo metu rengiamasi itin svarbiai šventei – mokyklos 50 metų veiklos jubiliejui, laukia ir koncertinė kelionė į mūsų miesto partnerio Crailsheimo muzikos mokyklą.  

Savivaldybės vadovai domėjosi ir Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bei jos filialų veikla. Susitikime su bibliotekininkais kalbėta apie bibliotekos lankytojų skaičių, išaugusias knygų kainas bei jų pirkimo procedūras, aptartos kultūrinės veiklos programos, lėšų skirstymas įvairiems projektams. Pasak bibliotekos direktorės Nijolės Masiulienės, skaitytojai labiausiai pageidauja grožinės literatūros, ypač domisi istorija, karo menu. Balandžio 24–28 dienomis Jurbarko viešojoje bibliotekoje vyks Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei skirti renginiai. Viename iš jų bus paskelbta „Geriausia 2016 metų bibliotekininkė“.

Su Kultūros diena savivaldybės vadovai pasveikino ir Jurbarko kultūros centro darbuotojus. Gausus būrys darbuotojų kartu su rajono vadovais prisiminė praėjusius metus, apžvelgė svarbiausius 2016 metų renginius. Pastaruosius buvo galima stebėti Jurbarko kultūros centro sukurtame videofilme.

Apsilankymo Klausučių kultūros centre metu buvo apžiūrėtos įstaigos patalpos. Didžiausias čia dirbančių žmonių noras – sutvarkyti pastato infrastruktūrą, siekiant pagerinti sąlygas ne tik darbuotojams, bet ir šio centro lankytojams. Išsakę savo pastebėjimus kultūros darbuotojai pasidžiaugė Klausučių gyventojų aktyvumu dalyvaujant jų organizuojamuose renginiuose.

Seredžiaus Stasio Šimkaus mokykloje-daugiafunkciame centre ir Veliuonos kultūros centre buvo aptarti renginių finansavimo klausimai, pasidalinta idėjomis Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Kultūros darbuotojai informavo, kad šių metų gegužės mėnesį Veliuonos kultūros centro Raudonės kaimo kapela minės 15 metų veiklos jubiliejų.

Paskutinis savivaldybės vadovų vizitas įvyko Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro Viešvilės skyriuje. Susitikime su šio centro darbuotojais kalbėta apie Jurbarko krašto patrauklumo didinimą, darbą su bendruomenėmis, aptarta rugpjūčio mėnesį vyksianti Jurbarko krašto šventė. Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro direktorius Arvydas Griškus informavo ir apie planuojamą rengti dailininkės Lidijos Meškaitytės darbų parodą Lietuvos Respublikos Seime.

„Jurbarko rajono savivaldybės vardu dėkoju Jums už puoselėjamą Jurbarko krašto kultūrą ir linkiu neišsenkančių idėjų bei energijos kurstant mūsų krašto kultūros židinį“, – sakė Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius dėkodamas visiems rajono kultūros įstaigų vadovams ir darbuotojams už šiltą priėmimą.

Jurbarko rajono savivaldybės Tarybos ir mero sekretoriato specialistė viešiesiems ryšiams Lina Lukošiūtė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite