Sportas2021 m. Birželio 8 d. 10:37

Pasveikinti Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato medalininkai

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt

177850

Šiaulių sportininkai pelnė puikius rezultatus Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate. Du Lietuvos rinktinėje sportuojantys šiauliečiai pelnė aukščiausios prabos medalius, kitiems sekėsi patekti į geriausiųjų dešimtukus. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasveikino auksą ir sidabrą pelniusį Andrių Skują ir sidabro medalio laimėtoją Joną Spudį.

Šiauliečiai sportininkai – vėl tarp geriausių Europoje. Bydgoščiuje (Lenkija) birželio 1-5 d. vykusiame Europos neįgalių lengvosios atletikos čempionate, kuriame dalyvavo sportininkai iš 42 valstybių, Lietuvos rinktinė iškovojo 7 medalius. Net tris aukščiausios prabos medalius pelnė šiauliečiai. Andrius Skuja šventė dvigubą pergalę – tapo F46 klasės ieties metimo Europos čempionu ir rutulio stūmimo rungties vicečempionu!

A. Skuja pagerino žemyno pirmenybių ir Lietuvos rekordus. Jonas Spudis Senojo žemyno pirmenybių F64 klasės varžybose užėmė antrą vietą ir pasipuošė sidabro medaliu.

Šiaulių savivaldybėje Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato medalinikus ir trenerius Deimantą Jusį ir Tolvydą Skaliką pasveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Sportininkų pagerbime dalyvavo ir Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas.

„Mūsų visuomenei dar kartais trūksta brandos ir supratimo. Savo pasiekimais Jūs ne tik stebinate sporto bendruomenę, bet ir vykdote tam tikrą platesnio konteksto misiją, kantriai dirbdami Jūs padedate keisti žmonių požiūrį. Tai ypač svarbu. Linkiu kuo geresnės sveikatos, jėgų ir užsidegimo“, – kalbėjo meras Artūras Visockas.

„Iš viso čempionate dalyvavo apie 1200 dalyvių, tikrai nebuvo lengva. Tokiais atvejais labai padeda patirtis, nes jaudulys dažnai pakiša koją. Už paramą ir palaikymą esame dėkingi tiek miestui, tiek ir privatiems savo rėmėjams. Pavyzdžiui bendrovės „Sovli“ skirtu Toyota mikroautobusu ne tik vykome į šį čempionatą, juo naudojamės kasdien. Aš pats sėdu prie vairo ir iš namų paimu neįgaliuosius jaunuosius sportininkus, po treniruotės vėl juo parvežu namo. Tai labai patogu ir mums yra didelė pagalba“, – apie ilgą ir sudėtingą darbą siekiant rezultatų pasakojo treneris Deimantas Jusys.

Tikrai įspūdingai čempionate pasirodė ir kiti sportininkai, kuriems kiek pritrūko iki medalių, tačiau pavyko pagerinti ne tik asmeninius, bet ir šalies rekordus. Šiauliuose sportuojantys atletai iš tiesų sudaro šalies rinktinės pagrindą.

Egidijus Valčiukas čempionate iškovojo 4 vietą F41 klasės rutulio stūmimo rungtyje, rutulį nustūmęs 9 metrus 41 centimetrą. Egidijus ieties metimo rungtyje iškovojo 5 vietą.

Ramūnas Rojus debiutiniame Europos žmonių su negalia Europos čempionate užėmė penktą vietą. F57 klasės ieties metimo varžybose dalyvavęs klubo „Šiaulietis“ sportininkas ietį nuskraidino 29 metrus 78 centimetrus. Tai - asmeninis Lietuvos paraatleto rekordas. Rutulio stūmimo rungtyje Ramūnas užėmė 5 vietą ir pagerino Lietuvos rekordą.

Augustas Vaitaitis Europos žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionato T38 klasės 400 metrų bėgimo rungtyje finišo tiesiąją kirto šeštas - per 1 min. 0.67 sek. ir pagerino Lietuvos rekordą.

Silva Simanavičienė Europos čempionato T12 klasės rutulio stūmimo rungtyje įrankį nustūmė 7 metrus 10 centimetrų ir užėmė septintą vietą.

Eugenijus Vaičaitis pagerino asmeninį rekordą ir Europos čempionato F34 klasės ieties metimo rungtyje užėmė aštuntą vietą. Deimanto Jusio auklėtinis įrankį Bydgoščiaus stadione numetė 19 metrų 36 centimetrus ir pagerino Lietuvos rekordą. Rutulio stūmimo rungtyje užėmė 9 vietą ir pagerino Lietuvos rekordą.