REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2019 m. Lapkričio 18 d. 13:19

Pasveikinti ankstukai, jų tėveliai ir medikai

Šiauliai

Zitos KATKIENĖS nuotr.

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


107107

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos darbuotojai, o vakarop ir patys ankstukai bei jų tėveliai, jau trečią kartą paminėjo Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną. Medikai, drauge su ankstukų asociacijos atstove, sveikino klinikoje šventės dieną buvusius tris ankstukus ir jų mamytes. Klinikos administracijos salėje vyko Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjimas, kurio metu padėkota daugiausiai ankstukų gydymui ir slaugai nusipelniusios medikės. O patys ankstukai, gimę Moters ir vaiko klinikoje, buvo pakviesti į šventę, surengtą vaikų švenčių studijoje.


Foto galerija:

5dd277b2b194a.jpg
5dd277b5b1f1d.jpg

Dvi dukrelės - ankstukės

Trys ankstukų mamos Pasaulinę neišnešiotų vaikų dieną pasitiko ligoninėje. Visas šias mamas pasveikino Moters ir vaiko klinikos laikinoji vadovė gydytoja akušerė ginekologė Emilija Bogužienė, Naujagimių skyriaus gydytoja neonatologė, asociacijos „Neišnešiotukas“ garbės narė Vaida Aleksandravičienė bei Šiaulių ankstukų asociacijos įkūrėja Dovilė Liepinė.

Dukrytė Aurelija – penktas Gitanos Abromovienės vaikas. Mergytė gimė 35 savaičių, sverdama vos 2015 gr. Naujagimei svoris buvo nukritęs, ir šiuo metu sveria vos 1985 gr. Savaitę praleidusi kiuveze bei šildomoje lovytėje, dabar mažoji Aurelija jau užmiega ir drauge su mama. Tačiau ligoninėje dar pabus, kol paaugs iki dviejų kilogramų.

Tai – jau antra ankstukė Pakruojo rajono Rozalimo miestelio gyventojų Gitanos ir Aurelijaus Abromovų šeimoje. Prieš penkerius metus gimusi dukrelė Melita, gimusi 30 savaitę, svėrė vos 1238 gr. Gimdyti moteris buvo išvežta į Kauno klinikas. Naujagimei dar buvo atliekama inksto operacija, perpilamas kraujas. „Daug ašarų, nervinės įtampos tada buvo, net pieno netekau“, - prisimena Gitana įtampos kupinas savaites.

Tačiau Melita buvo tikra kovotoja. Vos 1750 gr. svorio išleista iš ligoninės, ji ne tik greitai pasivijo bendraamžius, bet ir pradėjo anksti vaikščioti, kalbėti, o šiandien penkiametė visus stebina protingomis kalbomis.

Mamai laukiantis penktojo vaikelio Melita net neabejojo, kad tai bus sesutė, pati jai išrinko vardą kaip ir tėtės – Aurelija.

Dabar Gitana jaučiasi visai kitaip, nei prieš penkerius metus, kai reikėjo rūpintis per anksti gimusia Melita. Dabar nei ašarų nėra, tai ir pienelio turi. Namie likęs tėtis su trim sūnumis ir dukra labai laukia grįžtančios žmonos ir dukrelės, tačiau Gitana nelabai nori skubėti namo, nes baiminasi, kad mažoji nepasigautų kokios infekcijos ar viruso – ligoninėje saugiau.

Ankstukas – visada netikėta

Trys ankstukų mamos Pasaulinę neišnešiotų vaikų dieną pasitiko ligoninėje. Visas šias mamas pasveikino Moters ir vaiko klinikos laikinoji vadovė gydytoja akušerė ginekologė Emilija Bogužienė, Naujagimių skyriaus gydytoja neonatologė, asociacijos „Neišnešiotukas“ garbės narė Vaida Aleksandravičienė bei Šiaulių ankstukų asociacijos įkūrėja Dovilė Liepinė.

Ankstukė Enrika, gimusi 36 sav. ir svėrusi 2235 gr. – taip pat penktas vaikas Rimos ir Valdo šeimoje. Kamila – didžiausia ankstukė, svėrusi 2410 gr., tačiau su mama Sonata ji pasveikinta Naujagimių skyriuje, kur dar laikoma inkubatoriuke.

Iš rėmėjų „Happimess“ labdaros parduotuvės ir „Anksti.lt“ gautomis dovanėlėmis pasveikinti visi šventės dieną ligoninėje buvę neišnešiotukai ir jų šeimos.

Vakare Moters ir vaiko klinikoje gimusius ankstukus ir jų šeimas į renginį „Aš – ankstuko draugas“ kvietė vaikų švenčių studija „Cukraus debesys“, kur juos linksmino „Linksmiausios šventės“ personažai, vaikų lopšelio- darželio „Pušelė“ kolektyvas. Porenginio tradiciškai už ankstukus į dangų paleisti purpuriniai balionai, dovanoti įmonės „Statybų projektai“.

Padėkos – patarėjoms ir gelbėtojoms

Moters ir vaiko klinikos laikinai vadovės pareigas einanti akušerė ginekologė Emilija Bogužienė, sveikindama su Pasauline neišnešiotų naujagimių diena ne tik mamas ir neišnešiotukus, bet ir jais besirūpinančius medikus, sakė, kad šiandien nebėra tragedijos, kai į pasaulį per anksti pasibeldžia naujagimis. „Jei jau iš 350 gramų svorio naujagimis išgyvena, mes suprantame, kad medicina žengia labai sparčiai į priekį ir galimybės didėja“, - sakė gydytoja ir prisiminė prasmingus žodžius, jog neišnešiotukas – didžiausias Dievo kūrinys, nes pačiam žmogui duotas pamatyti visas ėjimas į gyvenimą.

Kasmet 5 proc. naujagimių gimsta prieš laiką, tačiau jie jau niekuo nebesiskiria nuo kitų ir medikams didelio streso tai nebesukelia. Gydytoja pastebėjo, kad naujagimiai vis dažniau skuba į pasaulį anksčiau laiko, o juos pasitikintys medikai ir medicina yra tam pasirengusi.

Pasak medikės, ankstukų išgyvenamumas Lietuvoje – labai didelis. Už tai turime būti dėkingi medicinos specialistams, gydytojams ir slaugėms, kurie rūpinasi priešlaikinėmis gimdyvėmis ir jų mažyliais. Būtent šiems mažiausiųjų gelbėtojams ir padėkota šventės metu.

E. Bogužienė įteikė padėkos raštus labiausiai nusipelniusioms darbe su neišnešiotukais ir gimdyvėmis. Padėkota slaugytojoms Birutei Gelžinaitei, Vidai Stanaitienei, Vitai Tamošauskienei, gydytojai Bangai Vaitkevičienei.

Šiaulių ankstukų asociacijos įkūrėja Dovilė Liepinė padėkas įteikė ir gydytojoms Emilijai Bogužienei bei Vaidai Aleksandravičienei, kurios yra ne tik gydytojos, bet ir patarėjos, padėjėjos ir gelbėtojos.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA