Angle down Atgal

Pasveikintas šimtametis Adolfas Stravinskas

Retas žmogus gali pasidžiaugti sulaukęs 100-ojo gimtadienio, net ir Šiauliuose per metus, tokius jubiliejus pasitinka iki 20 senolių. Tačiau sukaktuvininkui Adolfui Stravinskui šimtmetis neatrodo itin ilgas laikas, senjoras tiesiog spinduliuoja puikia nuotaika, nuolat šypsosi ir džiaugiasi gera sveikata.

Saugant garbaus amžiaus žmones – pačius vyriausiuosius šiauliečius, 100 metų ir daugiau sulaukusius sukaktuvininkus Šiaulių miesto savivaldybės atstovai pasveikina ir Savivaldybės dovanas perduoda laikydamiesi  galiojančių saugos rekomendacijų. Šiaulių miesto mero Artūro Visocko sveikinimai, gėlės ir Savivaldybės piniginė dovanėlė perduoti šią savaitę išskirtinį 100-ąjį jubiliejų pasitikusiam šiauliečiui Adolfui Stravinskui.

Adolfas Stravinskas prieš visą amžių gimė Šiaulių rajone Sereikių kaime. Augo šeimoje kurioje buvo 4 vaikai. Šiuo metu gyva likusi tik viena 7 metais jaunesnė sesuo, kuri gyvena Latvijoje. Senolis pasidžiaugė, kad kiek galimybės leidžia, bendrauja su seserimi ir jos šeima.

Dar tarpukaryje baigęs pienininkų kursus, Adolfas dirbo Meškuičių, vėliau, Kurtuvėnų pieno punktuose. Karo metu darbavosi Šiaulių geležinkelio stoties kuro sandėlyje. Pokariu baigė agrotechniko-zootechniko kursus ir dirbo viename Šiaulių rajono kolūkyje. Tačiau likimas buvo paruošęs ir išbandymų, 1951-1957 metais jis su šeima buvo ištremtas į Sibirą. Grįžęs keletą metų dirbo Joniškio plytinėje, o 1966 metais persikėlė į Šiaulius ir iki pensijos dirbo Kairių lentpjūvėje.

Prieš 19 metų mirus žmonai, Adolfas Stravinskas gyvena vienas, nes vaikų neturi. Tiesa, vienatvė senjoro optimizmo ir gero ūpo nenugalėjo. Senolis sako, kad su visais kasdienio gyvenimo iššūkiais tvarkosi savarankiškai. Valgį nesunku gaminti ir pačiam, nes tėvelis – caro kariuomenės virėjas visus vaikus buvo išmokęs gaminti. Mėgsta įvairias sriubas – kopūstų, burokėlių, verda avižinių dribsnių košę. Kartais mėgsta ir šlakeliu Rygos balzamo pasimėgauti. Adolfas Stravinskas augina gėles ir daržoves, skaito spaudą, vaikšto į parduotuvę, susimoka mokesčius. Senolį vis aplanko ir Šiaulių rajone, Drąsučių kaime gyvenanti giminaitė.

Garbus šiaulietis turi atsakymą į klausimą kaip nugyventi šimtą.

„Kad gyventi 100 metų reikia būti žmogumi, mylėti savo artimą, bet ir savęs neužmiršti. Reikia nepavydėti kitiems ir visada turėti savo nuomonę“, – įsitikinęs šimtametis Adolfas Stravinskas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite