Angle down Atgal

Pasveikinta šimtametė ukmergiškė

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, administracijos direktorius Stasys Jackūnas, Vaiko teisių apsaugos ir socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė bei Pabaisko seniūnijos atstovai: seniūnas Gediminas Lapukas, vyriausioji specialistė Gina Pažiūrienė ir socialinė darbuotoja Loreta Makauskienė antradienio rytą pasveikino Pabaisko seniūnijos Varinės kaimo gyventoją Oną Božienę, kuri balandžio 17-ąją atšventė savo 100-ąjį gimtadienį.

Įspūdingos šventės proga O. Božienei įteikta gėlių, mero R. Janicko sveikinimas, vienkartinė 110 eurų išmoka ir dovana – šilta antklodė.

Ilgaamžę globojanti dukra Aldona Lenčickienė ir jos vyras Mykolas papasakojo apie nelengvą mamos gyvenimą, kuris prabėgo daug ir sunkiai dirbant. Dominyko ir Genoefos Pimpių šeimoje Ona buvo ketvirtas, jauniausias vaikas. Sulaukusi vos ketverių, ji liko našlaitė. Mergaitę įsivaikino mamos sesuo, o jos du brolius ir seserį užaugino kiti giminaičiai. Su Alfonsu Božiu sukūrusi šeimą, Ona susilaukė dviejų sūnų ir dukros. Vienas sūnus Petras gyvena Širvintų rajone, o Jono jau nebėra tarp gyvųjų. Šimtametė džiaugiasi penkiais anūkais ir du proanūkiais.

O. Božienė didžiąją savo gyvenimo dalį pragyveno Širvintų rajono Bagaslaviškio parapijos Šaipūnų kaime. Į dukros Aldonos namus Varinės kaime ji kartu su vyru atvyko gyventi prieš dešimtmetį. O.Božienės sutuoktinis Anapilin iškeliavo prieš ketverius metus, būdamas 99-erių.

A. Lenčickienė, paklausta, kokia gi jos mamos ilgaamžiškumo paslaptis, ilgai negalvojusi atsakė, jog darbas, natūralus maistas ir vaistažolės - senolė visą gyvenimą žoliavo ir mėgo gerti įvairias arbatas.

Ukmergės raj. savivadybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite