Angle down Atgal

Pasveikinta šimtametė Leonida Januškevičienė: ilgo gyvenimo paslaptis – malda ir darbas

Birželio 1 d. garbingą 100 metų jubiliejų sutiko Marijampolėje gyvenanti Leonida Januškevičienė. Gražios sukakties sulaukusią, tačiau sveikatos ir geros nuotaikos nestokojančią marijampolietę pasveikino savivaldybės meras Povilas Isoda ir Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė.

Bešypsanti ir šventiškai nusiteikusi šimtmečio sulaukusi Leonida svečius pasitiko sūnaus Edmundo ir jo žmonos Danutės namuose, kuriuose apsigyveno prieš 9 metus. Iš Zanavykų krašto kilusi ilgaamžė iki tol gyveno Bundzių kaime Šakių rajone. Šakiečiai vis dar prisimena Leonidą Januškevičienę, pelniusią savo krašto gaspadinių gaspadinės vardą, kaip vieną iš geriausių, sumaniausių ir darbščiausių Zanavykijos šeimininkių, kuri ruošdavo vaišės visoms svarbiausioms gyvenimo šventėms. Be to, Leonida buvo puiki siuvėja ir audėja.

Užaugo L. Januškevičienė Kiaulupiuose, Sintautų parapijoje, kartu su dviem broliais. Visus darbus tekdavo dirbti, nes sunkiais laikais teko gyventi. Su būsimu vyru Pranu, kaip sakė, susipažino per šokius, kurie vykdavo Lukšiuose ar Sintautuose, kai atlaidų ar tautiškų švenčių dieną susirinkdavo jaunimas iš tolimesnių vietovių. Po trejų metų draugystės susituokė ir užaugino penkis vaikus. Maloni ir nuolat bešypsanti šimtametė dar prisimena, kad jai būnant dešimties į tautišką šventę Sintautuose buvo atvažiavęs pats Lietuvos Prezidentas Antanas Smetona.

Ilgaamžei savivaldybės meras Povilas Isoda linkėjo pačių šviesiausių ir kuo gražesnių gyvenimo akimirkų, kad ir toliau lydėtų puiki sveikata ir gera energija, nestigtų artimųjų dėmesio ir meilės bei Dievo palaimos.

„Be galo džiaugiuosi matydamas Jus, sulaukusią tokio amžiaus ir tokią energingą ir žvalią. Tebūnie ir ateinantys metai dosnūs šviesių dienų atpildo už Jūsų išdalintą gerumą ir kupini sveikatos, artimųjų rūpesčio ir meilės“,– šimtametei linkėjo meras Povilas Isoda.

Puikiai atrodančios ilgaamžės sveikata ir atmintis yra gera, todėl moteris dar puikiai vaikšto, mėgsta išeiti į lauką apžiūrėti gėlynus, tik labai apgailestauja, kad jau negali darbų dirbti. Šiandien gražaus šimtmečio sulaukusiai Leonidai Januškevičienei džiaugsmo teikia ne tik vaikų rūpestis, bet ir 9 anūkų bei 11 proanūkių dėmesys.

„Labai džiaugiuosi gyvendama sūnaus šeimoje, kur esu visų labai mylima ir gerbiama, o mano ilgaamžiškumo paslaptis – malda ir darbas“, –sako Leonida.

Sulaukusi sveikinimų šimtmečio proga jubiliatė neslėpė jaudulio ir džiaugsmo bei mielai šnekučiavosi su savivaldybės meru apie jaunystės išgyvenimus ir džiaugsmus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite