Sportas2020 m. Rugpjūčio 4 d. 14:41

Pasveikino įspūdingą medalių kraitį susižėrusį kanojininką H. Žustautą

Telšiai

140729

Trakuose tris dienas vyko Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, kuriame sportininko karjerą Plungėje pradėjęs kanojininkas Henrikas Žustautas susižėrė įspūdingą medalių kraitį ir pateisino pasaulio ir Europos čempiono vardą. Kanojininkas iškovojo net 7 aukso ir 2 sidabro medalius!

Tris apdovanojimus H. Žustautas laimėjo 200 m distancijoje. Vienviečių trasą nugalėtojas įveikė per 39,62 sek. ir antroje vietoje likusį nuolatinį savo varžovą Vadimą Korobovą aplenkė 1,38 sek. Auksą H. Žustautas laimėjo ir dviviečių varžybose kartu su porininku Ilja Dovidovskiu.
Po šio čempionato H. Žustautas pasidžiaugė, kad pagerino savo rekordą, mat pernai buvo laimėjęs 6 aukso medalius. Sportininką ypatingai nudžiugino rezultatas 200 m distancijoje. Nors vienviečių 200 m distancija tapo neolimpine, kanojininkas vis tiek ją vadina prestižine, nes daugelis geriausių pasaulio kanojininkų joje ir toliau varžosi. H. Žustautas nėra pralaimėjęs šios rungties nuo 2015 metų, kai įveikė Jevgenijų Šukliną, todėl ir šiemet stengėsi pratęsti tą pergalių seriją.
Sportininko karjerą stebintis Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis pasveikino H. Žustautą visų savivaldybės vandens sporto mylėtojų ir kraštiečių vardu ir padėkojo už puikias pergales Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate bei Plungės vardo garsinimą.
„Džiaugiuosi, kad atkaklus ir sunkus darbas nelieka be atpildo – tęsiama pergalių serija ir daugėja iškovotų medalių skaičius“, – sveikindamas H. Žustautą pažymėjo meras.
H. Žustautas ne kartą yra sakęs, jog džiaugiasi, kad baidarių ir kanojų sportas Lietuvoje populiarėja. Per varžybas sportininką džiugina atmosfera ant kranto, kai susirenka didelis būrys žiūrovų ir azartiškais šūksniais skatina siekti kuo geresnių rezultatų.
Meras A. Klišonis išreiškė viltį, jog sportinio azarto netrūks ir rugpjūčio 22 dieną Plungės jūroje vyksiančiose vikingų valčių varžybose, kurias tradiciškai rengia Savivaldybė ir Plungės sporto ir rekreacijos centras. Į šias varžybas pakviestas ir kanojininkas H. Žustautas.