Angle down Atgal

Pasvalyje pirmą kartą surengti Jaunimo apdovanojimai

Gruodžio 29 d. Pasvalio kultūros centre vyko pirmasis „Pasvalio jaunimo apdovanojimai 2017“ renginys, kurio metu buvo apdovanoti 9 vienaip ar kitaip nusipelnę Pasvalio rajono jaunimui asmenys, įstaigos (įmonės) ar organizacijos.

Pirmieji Pasvalio rajono jaunimo apdovanojimai sulaukė gausaus žiūrovų dėmesio. Apdovanojimus pradėjo Sigito Paliulio vadovaujamas jaunųjų gitaristų būrelis, kuris pademonstravo savo meistriškumą ir puikiai įvaldytų instrumentų žavesį. Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas įteikė pirmąjį apdovanojimą „Jaunimo Ambasadorius“. Šis apdovanojimas atiteko žmogui, kuris savo veikla ir pasiekimais garsina ir reprezentuoja Pasvalį tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Prieš renginį vykusio balsavimo metu buvo nuspręsta, jog apdovanojimas keliauja Pumpėnų Švč. M. Marijos Škaplierinės parapijos klebonui Domingo Avellaneda Ive, kuris atvykęs iš Argentinos apsigyveno Pumpėnuose ir į įvairią aktyvią veiklą įtraukė ne tik vaikus ir jaunimą, bet ir suaugusius miestelio žmones. Į šį apdovanojimą taip pat pretendavo ir Dovydas Karka bei Jonas Jankauskas.

Antroji nominacija - „Akademiškiausias jaunuolis“. Šį apdovanojimą įteikė Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos mokytoja Loreta Liukpetrienė, į sceną pakvietusi Eveliną Sakalauskaitę, kuri dalyvauja daugybėje olimpiadų ir parsiveža garbingus prizus, Evelina taip pat Rimo Želvio įsteigtos premijos už gerą mokymąsi laureatė. Dvyliktokė buvo maloniai nustebusi ir džiugiai priėmė prizą visiems linkėdama gražių artėjančių metų. Pretendentėmis į šią nominaciją taip pat buvo pasiūlytos Gabrielė Šimoliūnaitė ir Monika Žilytė.

„Metų iniciatyva“ nominacija buvo teikiama už Pasvalio rajone vykusias jaunimo iniciatyvas, skatinančias socialinį pokytį, suteikusias miestui ir rajonui pridėtinės vertės nacionaliniu ar tarptautiniu mastu. Apdovanojimą turėjo galimybę laimėti Pasvalio mokinių savivaldų informavimo centras, Pilietiškumo mokykla ir Pumpėnų sporto klubas. Pasvalio rajono Savivaldybės administracijos Kultūros ir Jaunimo reikalų skyriaus vedėja Viktorija Gaspariūnaitė šį apdovanojimą įteikė Pilietiškumo mokyklai, kuri iniciatyviai skatina jaunimą domėtis politika savo valstybėje ir gilintis į politikos keliamas problemas bei ieškoti jų sprendimų.

Ketvirtoji nominacija atiteko Jaunimo organizacijai „Marabu“, kurios nariai aktyviai dalyvauja įvairioje pilietinėje bei kultūrinėje rajono veikloje. Apdovanojimas vadinosi „Jaunimo organizacija“, kurį taip pat galėjo laimėti ir Jaunųjų konservatorių lyga bei Pasvalio rajono visuomenės sveikatos biuras. Rajono jaunimu džiaugėsi ir apdovanojimą paskelbęs Pasvalio rajono jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritas stalas“ vadovas Gediminas Andrašiūnas.

Nominacijoje „Jaunimo darbdavys“ apdovanojimą laimėjo MB „Donix“, už aktyvų prisidėjimą prie jaunimo įdarbinimo, geros darbo aplinkos sukūrimą ir socialinio verslumo skatinimą. Nominuoti buvo ir UAB „Aukštaitijos sodai“ bei UAB „Ustukių malūnas“. Lietuvos darbo biržos Pasvalio skyriaus vadovas Linas Kruopis įteikdamas apdovanojimą pajuokavo, jog darbo sąlygos jaunimui šioje įmonėje po apdovanojimų turėtų dar labiau pagerėti.

Gabrielė Kavaliauskaitė, Viktorija Muralytė ir Arvydas Gudas buvo nominuoti į šeštąjį apdovanojimą „Meno proveržis“. Pasvalio kultūros centro režisierė Asta Liukpetrienė nuotaikingai džiaugėsi visais rajono jaunuoliais ir menininkais. Pristatydama laimėtoją – Arvydą Gudą – ji nenustebo, nes šis jaunuolis į savo darbus įdeda itin daug pastangų ir širdies.

Apdovanojimus tęsė „Metų geradarys“ nominacija, kurią pristatė Pasvalio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus bendruomenės pareigūnas Viktoras Doda. Nominaciją laimėjo Izabelė Bagužytė, kuri yra onkohematologinių ligonių bendrijos „Kraujas“ veiklos savanorė. Mergina padėjo organizuoti įvairius renginius, vertė informacinius lankstinukus. Ji tapo viena iš pirmųjų savanorių „Draugų kalendoriaus“ savanorystės programoje, kurios tikslas teikti emocinę pagalbą onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams. Į apdovanojimą taip pat pretendavo ir Eva Janušonytė bei Gintarė Bačiūrinaitė.

„Sportiška asmenybė“ apdovanojimą namo išsinešė Šarūnas Valunta, jaunasis Pasvalio krepšinio komandos „Pieno Žvaigždės“ krepšininkas, užsiimantis šiuo sportu jau nuo 9 metų, o apdovanojimą įteikė renginio vedėjas, Pasvalio mokinių Savivaldų informavimo centro vadovas, Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos moksleivis Deividas Luzanovas. Sportiškumu praėjusiais metais pasižymėjo ir Saimonas Banys bei Tomas Jankauskis.

Ir paskutinis apdovanojimas „Manęs visur pilna“ atiteko Izabelei Bagužytei, kuri savo veiklumu stebina ne tik šeimos narius, bet ir aplinkinius. Apdovanojimą įteikė Gediminas Andrašiūnas, o antrą ir trečią vietą nominacijoje pasidalino Rūta Staškevičiūtė ir Aiva Vaitekūnaitė.

„Pasvalio jaunimo apdovanojimai 2017“ buvo šventiškai iškilmingi, lydimi melodingai ramios muzikos. Tikimasi, jog kitais metais nominacijų tik daugės, o ir pretendentų į jas bus žymiai daugiau.

Pasvalio rajono savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite