Angle down Atgal

Pasvalio kraštas skambėjo nuostabiais muzikos garsais

Gegužės 19–21 d. Pasvalio rajone praūžė ilgai lauktas ir planuotas II Šiaurės Lietuvos chorų festivalis kartu su XVIII berniukų festivaliu-akcija „Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją“.

Festivalį pradėjo berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas prof. Vytautas Miškinis) bei Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Sergej Krylov). Penktadienio vakarą nuostabiais garsais pripildę Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, muzikantai tiesiog užbūrė susirinkusiuosius.

Šeštadienį kultūros ir poilsio parkas nuo ankstaus ryto buvo ruošiamas chorų pasirodymui. Jau vidurdienį čia veikė prekybininkų mugė, buvo galima susipažinti su kinologų šunimis ir stebėti jų pasirodymą.

Festivalis įsibėgėjo visiems dalyviams susirinkus Vytauto Didžiojo aikštėje, priešais Pasvalio kultūros centrą: čia chorų dirigentams buvo įteiktos šventės regalijos, o  išsirikiavę dalyviai linksmai patraukė parko link.

Choristai, lydimi pakilios nuotaikos ir karštų saulės spindulių, pradėjo vakarinę šventės dalį. Žiūrovai šurmuliavo atnaujintoje parko estrados aikštelėje ir nekantriai laukė prasidedančio koncerto. Į estradą sugužėjo šimtai berniukų, lydimų susirinkusiųjų plojimų bei džiugių šūksnių. Sužaliavęs parkas, nuostabus oras, tykus vakaras ir nuostabi muzika sukūrė neįtikėtiną pavasario pabaigos pasaką.

Baigiantis šventiniam vakarui, padėkos žodžius išsakė pagrindinis šventės organizatorius – Pasvalio kultūros centro direktorius Robertas Lavickas, visus sveikino šventės globėjas – Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas bei Seimo narys Antanas Matulas.

Sekmadienį dalyviai išsiskirstė po visą Pasvalio (ir ne tik) rajoną, kur choristai giedojo aukojant šv. Mišias.

Festivalyje dalyvavo 48 kolektyvai iš visos Lietuvos: Alytaus, Anykščių, Biržų, Gargždų, Kauno, Kelmės, Klaipėdos, Kupiškio, Lazdijų, Marijampolės, Molėtų, Pakruojo, Panevėžio, Šeduvos, Šiaulių, Vilniaus miestų bei rajonų ir, žinoma, Pasvalio rajono chorai. Festivalio metu svečiavosi daugiau kaip 1000 dalyvių.

Džiugu, kad Pasvalio krašte vyko šis nuostabus festivalis. Jis pakėlė gyventojų, lankytojų ir klausytojų dvasią ir saulėtam savaitgaliui pridėjo pasakiško žavesio. Festivalis ne tik skatina susimąstyti apie jo metu platinamą žinią – Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją, bet padeda Lietuvos choristams ruoštis artėjančiai jubiliejinei Lietuvos šimtmečio dainų šventei.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite