Angle down Atgal

Paskutinis „Erasmus+“ projekto „Mokomės gyventi sveikai“ susitikimas Lietuvoje

Balandžio 8–12 dienomis Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje vyko paskutinis tarptautinio „Erasmus+“ KA2 veiksmo projekto „Learning For a Healthy Lifestyle“ (Mokomės gyventi sveikai) susitikimas. Viso šio projekto koordinatorė yra anglų kalbos mokytoja metodininkė Odeta Gluoksnytė. Mūsų mokykloje svečiavosi Portugalijos, Danijos, Rumunijos ir Turkijos mokyklų partnerių 8 mokytojai ir 16 mokinių.

Projekto tikslas – į mokinį orientuotas metodas, leisiantis mokiniams įgyti įgūdžius ir kompetencijas, kurios padės jiems suvokti sveikos gyvensenos svarbą ir šias žinias taikyti visą savo gyvenimą (pagal Howard Gardner). Per savaitės trukmės projektą netrūko įvairios veiklos ir įdomių užsiėmimų, per kuriuos dalyviai gavo ne tik teorinių žinių, bet ir atliko praktines užduotis.

Pirmadienį vyko susipažinimo žaidimai, programos aptarimas. Į įvairias užduotis ir veiklas buvo pažvelgta kūrybiškai. Tarkime, susipažįstant neužteko vien vardo pasakymo, reikėjo ir piešti save patį atspindinčius pomėgius, užmegzti kuo daugiau kontaktų su nepažįstamais, mokėti sakyti komplimentus. Vėliau mokiniai ir mokytojai dalyvavo orientaciniame žaidime „Mūsų mokykla ir miestas“. Čia taip pat neapsiribota vien objektų aplankymu. Dalyviai patys turėjo apsilankyti skirtingose mokyklos vietose, ieškoti įžymiausių mūsų miesto objektų, juos nufotografuoti. Grįžę darbus pristatė komisijai. Vėliau vyko mokinių namuose paruoštų video ir šokių „Just Dance“ pristatymas, aerobikos judesių mokymasis. Atsigaivinti padėjo sveiki kokteiliai. Jų degustacija, paruošimu pasirūpino vieno iš mokinių mama – Ana Bochan-Latvaitienė. Visiems patiko meno terapijos renginys, kurį vedė psichologė Violeta Altuchova ir dailės mokytoja metodininkė Ernesta Boželytė-Liobienė. Skambant ramiai muzikai, mokytojai ir mokiniai dirbo atskirose grupėse, savo vidinius išgyvenimus pateikdami ant popieriaus lapo. Dauguma dalyvių tokią terapiją atliko pirmą kartą.

Antradienį po rytinės mankštos, kurią vedė Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro instruktorė Edita Kulikauskienė, vyko aikido treniruotė su Giedriumi Baliūnu, Marijampolės aikido mokyklos „Aikivaras“ prezidentu ir instruktoriumi. Vėliau projekto koordinatorė Odeta Gluoksnytė pristatė pakartotinės apklausos duomenis apie šalių partnerių sveikos mitybos įgūdžius, vyko rezultatų analizė, aptarimas. Į šias veiklas buvo įtraukti visi dalyviai, vyko diskusijos grupėse, analizavo ir aptarė pokyčius, vykusius per dvejus projekto metus. Po pietų sporto klubo „Ugninė strėlė“ atstovai vedė šaudymo iš lanko varžybas.

Trečiadienis buvo skirtas kultūrinei-pažintinei veiklai. Liaudies buities muziejaus teritorijoje Rumšiškėse vyko orientacinis žaidimas, dalyviai rinko informaciją apie Lietuvos regionus, kultūrą. Visi dalyviai turėjo telefoninę programėlę, kuri skaičiavo nueitus kilometrus ir žingsnius. Daugiausia kilometrų įveikę dalyviai ir teisingai atsakę į pateiktus klausimus gavo po dovanėlę. Po pietų vyko pažintis su Kauno senamiesčiu, kuris svečius sužavėjo savo architektūra ir istorija. Gavę laisvo laiko Kaune, Portugalijos mokytojai ir mokiniai spėjo aplankyti ir Kauno „Žalgirio“ areną. Gal kiek išvargę ir sužvarbę, bet visi patyrė puikių įspūdžių.

Ketvirtadienio rytas prasidėjo zumbos treniruote, kurią vedė Arvydas Krivka, ir fizinio pajėgumo testais, kuriuos atliko Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro komanda, vadovaujama Inetos Dabušinskaitės. Kiekvienam dalyviui vėliau buvo įteiktas pažymėjimas apie jo fizinį pajėgumą. Mokėjimas gyventi sveikai – tai ne vien maistas ir sportinė veikla. Tai puikiai atsispindėjo apibendrinamajame projekto veiklų žaidime – protmūšyje „What we learned during LOHL project“. Dalyviai pasitikrino savo įgytas žinias apie šalis, sveiką maistą, sportą, socialinę ir emocinę sveikatą. Po kiekvieno turo vyko praktinės užduotys, kurioms atlikti prireikė ne tik žinių, bet ir mokėjimo susikalbėti grupėje, rasti bendrą komandinį sprendimą. Vėliau mokyklos stadione Martynas Karpavičius, Lietuvos masinio futbolo asociacijos vadybininkas, vedė futbolo treniruotę. Nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais, futbolo, teniso kamuoliais. Visus nustebino tai, kad apdovanojimus gavo ir pralaimėjusi komanda, nes tai buvo paskata dar labiau domėtis sportu ir disciplina. Sportas – tai ne vien rezultatų siekimas, bet ir gyvenimo būdas, puikus laisvalaikio leidimas, pramoga. Dienos pabaigoje visi dalyviai vyko į Marijampolės sveikatingumo centrą „Sveikatos banga“, kur mėgavosi vandens pramogomis.

Penktadienio rytas. Visi suprato, kad tai paskutinis projekto susitikimas, tačiau tai nesutrukdė pradėti aktyvia mankšta, vedama instruktorės Editos. Vėliau vyko krepšinio turnyras. Nugalėtojai buvo apdovanoti Lietuvos auksu – gintaro suvenyrais. Po pietų įvyko trumpas atsisveikinimo koncertas, atminimo dovanų, pažymėjimų ir padėkos raštų įteikimas iš mokyklos direktorės rankų.

Šis „Erasmus+“ KA2 veiksmo projektas, įvairios jo veiklos nepalieka abejingų. Štai ką sako dalyviai: „Esu labai laiminga, kad turėjau galimybę dalyvauti šiame projekte ir būti jo dalimi. Tai yra neįkainojama patirtis tobulinti savo anglų kalbos žinias ir susirasti draugų iš kitų šalių visam likusiam gyvenimui“, – sako Ugnė Stankūnaitė.

„Šis projektas yra ne tik puiki galimybė sustiprinti savo fizinį pajėgumą, pritaikyti sveikos gyvensenos pagrindus savo gyvenime, bet ir puikus būdas susirasti naujų draugų. Jei šis projektas turėtų tęsinį, esu užtikrinta, jog norėčiau sudalyvauti dar kartą“, – sako Elada Zajankauskaitė.

„Šis projektas buvo galimybė pamatyti pasaulį, išplėsti žinias apie kitų šalių kultūrą ir papročius. Tai buvo dveji metai ,kupini naujų pažinčių, patirties, laimės ir jaudulio. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę būti šio projekto dalimi, nebūčiau net pagalvojusi, kiek naujo galiu išmokti ir pamatyti!“ – sako Akvilė Aleksaitė.

„Šis projektas suteikė man galimybę patobulinti savo anglų kalbos žinias. Taip pat susipažinti su kitomis šalimis ir jų tradicijomis, susirasti naujų draugų, mokytis gyventi sveikai. Labai gaila, jog toks puikus projektas baigėsi taip greitai“, – sako Rimvilė Klesevičiūtė.

„Svarbiausia gyvenime yra nebūti vienam. Šis projektas ne tik suteikia galimybę gerinti savo anglų kalbos įgūdžius, bet ir padeda susirasti draugų. Negana to, šio projekto tema buvo sveika gyvensena, tad nemažai apie ją išmokome, aplankėme daug kultūrinių objektų. Esu tikra, kad paskutinė šio projekto stotelė, kuri buvo Lietuvoje, yra ne pabaiga, o nauja pradžia, dėl kurios mes esame laimingi ir nevieniši, apsupti daugelio žmonių. Ir visos ašaros paskutinę dieną buvo įrodymas, kad mes niekada šio projekto nepamiršime, būsime dėkingi visą gyvenimą. Ačiū už nuostabią galimybę būti šio projekto dalyve!“ – sako Juventa Merkelytė.

„Šiame projekte išmokome daug naujo: svarbių dalykų ir tiesiog įdomių faktų. Išmokome drąsiau bendrauti su nepažįstamais žmonėmis kita kalba. Tai gali pasirodyti baisu, kad tavęs nesupras ar tu nesuprasi kito žmogaus, bet kai pabendrauji, viskas pasidaro labai įdomu ir linksma“, – sako Arnas Šverčiauskas.

Nors projektas ir baigtas, tačiau mūsų širdyse visada išliks čia sutiktų žmonių šypsenos ir šilti žodžiai, prisiminimai, dar ilgai neblės aplankytų šalių ir miestų vaizdai, o įgyta patirtis ir įgūdžiai padės siekti savų svajonių ir tikslų.

Dėkojame Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biurui ir direktorei Linai Laukaitienei, Marijampolės aikido mokyklos „Aikivaras“ prezidentui Giedriui Baliūnui, Lietuvos masinio futbolo asociacijos vadybininkui Martynui Karpavičiui, sporto klubo „Ugninė strėlė“ lankininkams Mariui Dijokui ir klubo prezidentui Vytui Karpavičiui.

Nijolė BIRŠTONIENĖ, geografijos vyresnioji mokytoja,

Rita DIJOKIENĖ, technologijų mokytoja metodininkė,

Odeta GLUOKSNYTĖ, projekto koordinatorė

Nuotraukos iš mokyklos archyvo

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite