Paskutinis bėgimas senajame S. Dariaus ir S. Girėno stadione

Kaunas
Pixabay.com nuotr.
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Seniausiais Lietuvoje S. Dariaus ir S. Girėno stadionas jau perduotas rangovams. Kol derinamas rekonstrukcijos darbų grafikas, kauniečiai turi unikalią galimybę galbūt paskutinį kartą sustartuoti šiame stadione. Čia rugsėjo 2 dieną vyks tradicinis Ąžuolyno bėgimas.

„Kol kas dar anksti pasakyti, kada tiksliai stadionas užvers duris lankytojams, tačiau tikrai galiu pasakyti, kad šis rudeninis bėgimas senajame stadione bus paskutinis, - sakė S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro vadovas Giedrius Bielskus. - Aišku, bėgimo renginių tradiciją planuojame tęsti ir po rekonstrukcijos, tik stadionas jau bus neatpažįstamai pasikeitęs“.

Stadiono istorija Kaune prasidėjo beveik prieš šimtą metų. Kauno miesto savivaldybė dar 1912 metais perdavė pelkėtą 3,5 ha sklypą Lietuvos fizinio lavinimosi sąjungai. Po ketverių metų čia duris atvėrė pirmasis šalies futbolo stadionas, apsuptas bėgimo takų.

Dabartinį vaizdą stadionas įgavo po rekonstrukcijos 1979 metais, kai medinės konstrukcijos buvo pakeistos gelžbetoninėmis. Per bene šimtmetį trukusią stadiono istoriją čia vyko ne tik svarbiausi šalies sporto renginiai, surengta Tautinė olimpiada, bet ir dainų šventės, o 1993 metais stadione buvo sutiktas ir tautą laimino popiežius Jonas Paulius II.

„Kiek miestiečiams reiškia stadionas, supratome tada, kai kartą Ąžuolyno bėgimo starto vietą iškėlėme prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo, - prisiminė G. Bielskus. - Tuo metu sulaukėme tiek nusivylimo iš dalyvių, kurie tikėjosi startuoti stadione, kad nuo tol starto vieta nebesikeitė“.

Rudeninio Ąžuolyno bėgimo starto bei finišo vieta nesikeis ir šiais metais. Kaip ir tradicija, bėgimo šventę dedikuoti visiems miestiečiams, nepaisant jų amžiaus, fizinio pasirengimo ar finansinių galimybių.

„Didžioji dalis mūsų renginio distancijų yra nemokamos, - sakė G. Bielskus. - Norime, kad visiems kauniečiams būtų užtikrinta teisė į sveiką gyvenseną per sportą, o ypač šeimoms su vaikais. Dalyvavimas bėgimo renginyje kartu su tėvais, tai stiprus pagrindas tam, kad ateityje fizinis aktyvumas būtų svarbia gyvenimo dalimi“.

Ąžuolyno bėgime nemokamai galima dalyvauti renkantis 3 km, 400 m šeimų, 100 m vaikų ir tradicine tapusią 100 m žmonų nešimo distancijas. Simbolinį dalyvio mokestį, pasak organizatorių, turės susimokėti pasirinkę ilgesnes distancijas - 15, 10 ar 5 km.

Pirmą kartą S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro organizuojamuose sporto renginiuose, o turbūt ir Lietuvos bėgimo renginių istorijoje, kartu su visais dalyviais bėgs vežimėlio pagalba judantys bėgikai. Negalią turintys dalyviai Ąžuolyno bėgime gali dalyvauti nemokamai.

Neįgaliesiems siūloma rinktis 5 km distanciją, kuri jiems suksis S. Dariaus ir S. Girėno stadiono bėgimo takais. Aišku, pasak organizatorių, norintys išbandyti ilgesnes distancijas tai irgi galės padaryti.

„Mes daug kalbame apie neįgaliųjų integraciją, tačiau mažai darome. Neįgaliųjų sporto organizacijos, neįgaliųjų sporto klubai, neįgaliesiems skirtos varžybos, parolimpinės žaidynės ir t.t. Jie yra lygiaverčiai mūsų bendruomenės nariai, tačiau mes vis kažkaip norime atsiriboti. Tikiuosi, kad ši patirtis bus naudingi visiems ir taps tradicija“, - sakė G. Bielskus.

Tradicinio rudens bėgimo trasa driekiasi sengirės laikus menančio Ąžuolyno parko takais bei aplink išsidėsčiusio Laikinosios sostinės laikus menančios Žaliakalnio gatvelėmis.

ELTA