Angle down Atgal

Paskutinieji kandidatų debatai: N. Cesiulis prieš G. Daukšį (vaizdo įrašas)

Alytaus miestas ir rajonas rengiasi antram merų tiesioginių rinkimų etapui.

Miesto savivaldybėje kovo 17-ąją dėl rinkėjų balsų susitiks socialdemokratų kandidatas, ilgametis tarybos narys Nerijus Cesiulis bei judėjimo „Už Alytų“ pristatomas buvęs miesto vicemeras Gediminas Daukšys.

Rajono mero rinkimų finale artimiausią sekmadienį – buvęs savivaldybės administracijos vadovas ir vicemeras Aurimas Truncė bei ilgametis savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

ATNAUJINAMA

Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) radijo ir televizijos inicijuotus debatus jų vedėjas Audrius Matonis pradėjo pristatydamas savo kolegę Agnę Skamarakaitę, o taip pat vietinę LRT korespondentę Rūtą Lankininkaitę-Ribačiauskienę.

Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje G. Daukšys gerųjų N. Cesiulio savybių neišskyrė. N. Cesiulis buvo atviresnis, patvirtinęs, kad rinkimų kampanijos metu jam patiko konkurento šypsena ir kaklaraištis.

Paklaustas apie savo pilitinius autoritetus, G. Daukšys nesikratė atvirai deklaruojamos draugystės su įvairiai traktuojamu Druskininkų meru Ričardu Malinausku.

N. Cesiulis neslėpė to, kad jų partijoje yra ir toks nemažai šleifo paskui save turinti Alytaus politikas, buvęs miesto meras Jurgis Krasnickas, tačiau patikslino, kad minėtą politiką į merus kažkada rinko rinkėjai, o ne partija.

Ponas Gediminas prisiminė, kad prieš tapdamas politinio judėjimo nariu buvo liberalu, tačiau iš šios partijos išstojo, kadangi nesulaukė sąžiningo vadovo.

Ponas Nerijus neprisiminė anksčiau taip pat buvęs liberalų gerbėju ir liberalaus jaunimo nariu ir priminė, kad socialdemokratu tapo ne iškart, o po to, kai su šia partija miesto taryboje, kaip jos astatovas, dirbo daugiau nei 11 metų.

G. Daukšys prisipažino, kad jo alga yra mažesnė už žmonos ir ne vieno jo įmonės darbuotojo, taip pat pasakojo, jog kai kurias pajamas gauta kaip premijas (tantjemus), kurios interesų deklaracijose neatsispindi.

4 kartus už G. Daukšį daugiau uždirbantis N. Cesiulis, pareigas einantis Alytaus kolegijoje, neslėpė, kad jis daugiausia uždirba iš asmeninių lėšų investavimo į akcijas, obligacijas ir kalbėjo, jog turi pakankamai gerą nuojautą investuojant.

G. Daukšys neturi bibliotekos, kurioje vyksta debatai, skaitytojo bilieto, N. Cesiulis turėjo ir sakė esąs ne tik knygų mylėtojas, tačiau ir dažnas bibliotekos lankytojas.

N. Cesiulis tiki savo pergale, o dar labiau pasitikėti sėkme jam leidžia daugiau nei 4 tūkstančiai aplankytų būstų. G. Daukšys tvirtino pasitikintis alytiškių, o tarp jų - savo firmos darbuotojų, jų aplinkinių nuomone, kuri jam labai svarbi.

Maždaug po pusvalandžio kandidatai baigė mandagias kalbas.

G. Daukšys priminė, kad iš 4 paskutinių Alytaus miesto merų 3 buvo socialdemokratai, o miestui reikia ne to paties, o permainų.

„Už Alytų“ rinkimų sąrašo narys Romualdas Šapaitis N. Cesiulio teiravosi, kodėl jis, nepritaręs šių metų miesto biudžetui, į koaliciją eina su tais, kurie pritarė biudžetui.

N. Cesiulis netuščiažodžiavo apie naujų darbo vietų kūrimą, jis prisiminė savo planus Alytuje įkurti užsienio universiteto filialą, Alytaus kolegijoje plėsti sveikatos specialistų rengimo programą.

G. Daukšys mėgino naudoti skaičių kalbą - per savo kadenciją sukurti 1 tūkst. 160 naujų darbo vietų, o Alytaus gyventojų skaičių padidinti 1 tūkst. (iki 52 tūkst.). Jeigu planas nebus pasiektas, ponas Gediminas už kiekvieną neįgyvendintą darbą pasižadėjo po 100 valandų nemokamai atidirbti Alytaus senelių namuose.

Su socialdemokratų sąrašu į Alytaus miesto savivaldybę kandidatavusi Jurgita Šukevičienė G. Daukšį patikslino, kad senelių namų Dzūkijos sostinėje nėra.

N. Cesiulis 2022 m. Alytų - Lietuvos kultūros sostinę - mato kaip būsimą geriausią kultūros sostinę Lietuvoje. G. Daukšys išreiškė nuomonę, kad kokybiškas kultūros finansavimas neturėtų priklausyti nuo kokių nors metų.

Grįždamas prie politikos G. Daukšys pareiškė, kad koalicijoje nedirbtų su J. Krasnicku.

N. Cesiulis pasidžiaugė, kad daugumos koaliciją jau buria, o joje dalyvausiantys patvirtino socialdemokratai, konservatoriai, valstiečiai, pilietininkai ir liberalai.

Susitikimo pabaigoje G. Daukšys įvardijo Alytaus miesto viziją - turtingas miestas, geros algos, daug erdvės sportui, kultūrai ir pramogoms.

N. Cesiulis savo Alytų mato kaip gerą miestą studijuot, dirbti ir gyventi.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite