Angle down Atgal

Paskutinės vasaros dienos Neringoje – filmų peržiūros, regata, tradicinė folkloro šventė Juodkrantėje

Vasarą Neringoje palydi tiek ant vandens, tiek sausumoje vykstantys renginiai. Vieni jų skaičiuoja keliolika gyvavimo metų, o kiti smėlio pustomų kopų krašte žengia pirmuosius žingsnius.

Šiuo metu Neringoje vyksta kasmetinis 12-asis festivalis „Baltijos banga“, pristatantis Lietuvos, Latvijos ir Estijos kiną. Didelę festivalio „Baltijos banga“ programos dalį sudaro naujausi, garsiausi, pelnę daugybę profesionalų ir žiūrovų komplimentų, tarptautinių apdovanojimų lietuviški, latviški, estiški vaidybiniai filmai. Festivalio programoje ir trys dokumentiniai filmai, kurių autoriai leidžiasi į šokiruojančias ar stulbinančias keliones.
Filmų peržiūros vyksta Nidos bendruomenės namuose. Dalis festivalio seansų - atviri, skirti edukacijai.

Šiandien prasideda iki rugpjūčio 29-osios Neringoje vyksiantis Baltijos šalių Platu 25 klasės čempionatas, kurį organizuoja asociacija „Gero vėjo klubas” (Lietuvos Platu 25 klasės asociacija - LPCA) su Latvijos Platu 25 klasės asociacijos ir Estijos Platu 25 klasės atstovų pritarimu ir Lietuvos Buriuotojų sąjungos (LBS) įgaliojimu.
Buvo planuota, kad vasaros pabaigą Neringoje skelbs Platu 25 jachtų klasės pasaulio čempionatas. Dėl pasaulį palietusios koronaviruso pandemijos šis čempionatas buvo nukeltas į 2021-uosius metus. Vietoje pasaulinio čempionato nuspręsta organizuoti varžybas tarp Baltijos šalių Platu 25 jachtų klasės buriuotojų. Čempionato uždarymas ir laivų iškėlimas Nidos uoste – rugpjūčio 29-ąją.

Rugpjūčio 28–30 d. Juodkrantėje vyks pamario krašto etnokultūros paveldą pristatanti 13-oji folkloro šventė „Pūsk, vėjuži!“. Paskutinis vasaros savaitgalis Juodkrantėje stebins unikalia menine instaliacija, išskirtinėmis dokumentinių filmų peržiūromis, paskaitomis, kostiumų demonstravimais bei Lietuvos ir užsienio folkloro kolektyvų pasirodymais. Taip pat vyks tautodailės ir kulinarinio paveldo mugė.
Kaip ir kasmet, švente bus paminėta lietuvių folkloristikos pradininko Martyno Liudviko Rėzos gimimo metinių sukaktis, šiemet jau – 244-oji. Taip pat šių metų šventėje bus minimos ir Mažosios Lietuvos kūrėjo, kunigo Pilypo Ruigio 345-osios gimimo metinės. Tiek M. L. Rėza, tiek P. Ruigys savo veikla ir kūryba gynė lietuvių kalbos teises, žadino tautinę savimonę bei nepailsdami rodė kelią, kuriuo eidama tauta gali išsaugoti savo gyvybingumą.

Vienas žymiausių šalies atlikėjų Andrius Mamontovas gerbėjams rugpjūčio 29-ąją surengs neeilinio formato pasirodymą. Koncertą, kuris vyks Nidoje, unikalaus ir trapaus gamtovaizdžio Tylos slėnyje, metu, klausytojai girdės ne tradiciniu būdu, o per modernias belaides ausines. Šiaurinėje Nidos Parnidžio kopos papėdėje esančiame Tylos slėnyje rengiamo koncerto išskirtinumas yra tai, kad jo metu sklindančią muziką žiūrovai girdės ne įprastu būdu naudojant įgarsinimo įrangą, o moderniausių „Bluetooth“ technologijų ausinių pagalba. Jas gaus kiekvienas į koncertą atvykęs lankytojas.
„Parnidžio kopos, Kuršių marių bei pušynų kaimynystė ne tik įkvepia, bet ir kviečia susimąstyti apie šio krašto istoriją bei žmogaus ir gamtos santykį. Džiaugiuosi, kad į ypatingą vietovę atkeliauja unikali iniciatyva, kviečianti išgyventi muzikos, žmogaus ir supančios aplinkos harmoniją. Tikiu, kad koncerto metu išgirsime ne tik atliekamą muziką, bet ir pačią Neringą“, – sako Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Neringos savivaldybė primena, kad kultūros, pramogų bei kituose renginiuose ir susibūrimuose žiūrovai ir (ar) dalyviai tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse viso renginio metu turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose ar susibūrimuose turi būti laikomasi ne mažesnio nei 1 metro atstumo tarp žiūrovų, išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus.
Sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimas „Dėl kultūros, pramogų bei kitų renginių ir susibūrimų organizavimo būtinųjų sąlygų“.

 
 

 
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite