REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2020 m. Sausio 23 d. 18:39

Paskutinės dienos paramai saulės elektrinei gauti sparčiai tirpsta, kitas kvietimas numatomas tik 2021 metais

Vilnius

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


114952

Šiemet Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paraiškas norintiems gauti paramą saulės elektrinei įsigyti priima nuo sausio 2 d., galutinis prašymų teikimo terminas jau visai čia pat – sausio 31 d.

Tai ypač aktualu tiems, kurie nori pradėti taupyti – pradelsus šį terminą teks luktelti bent metus. Tiesa, šie metai ypatingi – nuo 2019 metų spalio įsigaliojus įstatymui užtikrinančiam galimybę pasigaminti saulės energiją nuotoliniu būdu parama suteikiama kur kas daugiau gyventojų. Tai reiškia, kad į paramą kandidatuoja ne tik individualių namų ar sklypų savininkai, bet ir daugiabučių gyventojai, kurie elektros energiją pasigamins nuotoliniu būdu arba įsigys dalį elektros iš pasirinkto saulės parko.

Revoliucingi metai

Skaičiai auga neįtikėtinu greičiu: kiekvienais metais sumontuojama dvigubai daugiau saulės jėgainių nei praėjusiais metais. Jeigu anksčiau paramą saulės elektrinei galėjo gauti tik individualių namų ūkių gyventojai, atitinkamai įsivertinę fizines aplinkybes, tai šiandien atsiveria gerokai platesnės galimybės miestų gyventojams. Galima neturėti nuosavo sklypo ar namo stogo, užtenka įsigyti ar išsinuomoti įrengtos elektrinės „gabaliuką“ be jokių papildomų biurokratinių kliūčių ar viso daugiabučio namo sutikimo ir taip tapti nepriklausomu gaminančiu vartotoju. Įsirengti nuosavą elektrinę galima ir kitame Lietuvos krašte – pasigaminti elektros energijai nuotoliniu būdu netaikomas atstumo kriterijus. Taigi nėra ko laukti, metai revoliucingi – dar niekada anksčiau nebuvo tiek tvarią energetiką skatinančių pasirinkimų.

Paramos nutolusioms saulės elektrinėms įsirengti gavėjų skaičius sparčiai auga

Nutolusioms elektrinėms įsirengti arba daliai elektrinės įsigyti saulės elektrinių parkuose iš viso numatyta 4,5 mln. eurų. Pasak APVA, dabar gyventojų, pateikusių prašymus dėl nutolusių elektrinių, yra virš 800, bendra prašoma suma – 1,2 mln. eurų. O tai reiškia, kad nors susidomėjimas ir didelis, vis dėlto kiekvienam laiku užpildžius paraišką šios paramos įgijimas taps daugiau nei realus.

Neabejotinai atsiperkanti investicija

Saulės elektrinė atsipirks neabejotinai, kitaip ir būti negali – tai yra natūralus energijos šaltinis, kurį tereikia tinkamai nukreipti. Saulės jėgainė vidutiniškai atsiperka per 8-10 metus, tačiau tiek sparčiai augant elektros kainoms, tiek pasinaudojus valstybės finansuojama parama saulės elektrinėms, siekiančia net iki 30%, šis atsiperkamumas gerokai pagreitėja – iki 5-7 metų. Tam, kad investicijos atsiperkamumas būtų garantuotas, ypač svarbu išsirinkti tinkamą paslaugos tiekėją, kuris ne tik padės išsirinkti asmeninius poreikius atitinkančią elektrinę, bet ir užtikrins nepertraukiamą jėgainės veiklą keliems dešimtmečiams į priekį.

Tvarus ir ilgalaikis sprendimas

Tinkamas partneris turėtų pasiūlyti ne tik kokybišką produktą, bet ir visą išbaigtų paslaugų paketą. Gyventojui, pretenduojančiam gauti paramą saulės elektrinei, reikia išsiaiškinti energijos poreikį, paruošti dokumentus, o dar gerai būtų ir išmanyti bendrus techninius parametrus. Visa tai tampa gerokai paprasčiau pasirinkus patikimą partnerį. Įmonė „Saulės Grąža“, dirbanti jau gerą dešimtmetį, padės surasti tinkamiausią sprendimą namui, butui ar verslui nuo paraiškos užpildymo iki jėgainės dokumentų pridavimo elektros tinklams po įrengimo. Tokiu būdu nuolat augantys elektros energijos poreikiai, drauge su naujausiomis skatinančiomis priemonėmis, bus gerokai lengviau suvaldomi. O labiausiai džiugina tai, kad tai yra ypač draugiški aplinkai sprendimai.

„Saulės energija – tvari ir ilgaamžė. Tinkamas šios energijos panaudojimas globaliųjų problemų kontekste yra vienas geriausių įmanomų sprendimų, kokį jau šiandien pat gali priimti kone kiekvienas asmuo“, – apibendrina lyderiaujanti saulės energetikos įmonė Lietuvoje „Saulės Grąža“.

Remiamas turinys

rsz-saules-parkas-saules-graza.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA