Angle down Atgal

Paskolos internetu: kada skolintis tikrai verta?

Vienas paskolas galime pavadinti geromis, o kitas – blogomis. Jas skiria tik tai, kaip tikslingai ir prasmingai panaudojome gautąsias lėšas. Be to, svarbu, ar galite vykdyti finansinius įsipareigojimus: jeigu paskola ženkliai apribojo jūsų finansines galimybes ir įstūmė į dar didesnį štilį, veikiausiai skolinotės spontaniškai, neapgalvoję visų „už“ ir „prieš“. Imdami paskolą turėtumėte atsakyti į kelis esminius klausimus:

  • Ar turite konkretų tikslą, kuriam skolinatės?

  • Galbūt reikiamą sumą pavyktų susitaupyti?

  • Ar išsiaiškinote, kokia skolinimosi rizika? 

  • Ar nekils sunkumų kiekvieną mėnesį mokėti numatyto dydžio įmokas?

  • Ar tikrai pavyko pasiskolinti patraukliausiomis sąlygomis? 

Taigi kuriais atvejais verta imti paskolą internetu ir kaip užsitikrinti, kad ji netaptų balastu asmeniniams finansams?

Išlaidos, susijusios su sveikatos priežiūra

Deja, ne visos šiuolaikinės medicininės paslaugos yra kompensuojamos. Tad joms neišengiamai tenka skolintis. Pavyzdžiui, po įvairių traumų gali prireikti brangių estetinių rekonstrukcijų. Viena iš tokio tipo paslaugų, galinti kainuoti nuo kelių iki net keliolikos tūkstančių eurų – tai dantų implantacija. 

Finansų ekspertai visuomet pataria turėti santaupų nenumatytoms išlaidoms, bet patarimai ir lieka patarimais, ypač jei neseniai nepataisomai sugedo automobilis ar nutiko koks nors kitas incidentas, visiškai ištuštinęs sąskaitą. 

Namų remontas, renovacija ar buitinė technika

Statistikos duomenimis, lietuviai gana dažnai ima paskolas būstui remontuoti. Prieš kelerius metus paskolos būsto remontui sudarė apie 15 proc. visų paskolų. Skolinamos sumos – labai skirtingos: nuo 3,5 iki 25 tūkst. eurų. 

Taigi jei taupyti sekasi sunkiai ir svarstote, ar už savas lėšas atlikti smukų kosmetinį, ar iš paskolos – kapitalinį remontą, geriau skolintis iš kredito įstaigos ir rinktis pastarąjį variantą. Po kelerių metų vis tiek reikės atlikti kapitalinį remontą, taigi paslėpę didelius defektus po kosmetiniu remontu tik švaistysite pinigus. 

Nebijokite skolintis ir renovacijai: investuodami į ją auginate savo būsto vertę, t. y. po kelerių metų butą, esantį renovuotame name, galėsite parduoti žymiai brangiau. 

Palankiau įsigyti ir brangesnę, kokybiškesnę buitinę techniką, kuri ilgiau tarnaus, naudojant mažiau arba apskritai neges, todėl bėgant metams atsipirks su kaupu. 

Paskola internetu, kuri leidžia apkarpyti kasdienes išlaidas

Nors skamba kiek paradoksaliai, tačiau paskola internetu... gali padėti sutaupyti. Pavyzdžiui, jei į darbą kasdien tenka važinėti taksi, per savaitę šis malonumas gali atsieiti apie 50 eurų. Sprendimas – įsigyti elektrinį paspirtuką. Pavyzdžiui, jam iš internetinių paskolų bendrovių gali tekti skolintis apie 500 eurų, tad išlaidos atsipirks per 10 mėn., o po to važinėsite visiškai nemokamai (žinoma, jei tik bus galimybių paspirtuką įkrauti darbe). 

Dar vienas pavyzdys: kasdien ryte ir per pietų pertrauką perkate po 2,5 Eur kainuojantį kavos puodelį. Taigi mėnesio išlaidos šiam malonumui gali sudaryti apie 100 eurų. Paėmę paskolą internetu už 300–400 eurų galite įsigyti pakankamai kokybišką kavos aparatą. Po kelių mėnesių išlaidos atsipirks, o vėliau, grąžinę paskolą, kavą gersite kur kas pigiau negu kavinėje ir žymiai sutaupysite. 

Paskola mokslams ir žinių tobulinimui

Daugelis bijo skolintis neapčiuopiamiems dalykams, idėjoms, pavyzdžiui, studijoms Lietuvoje ar užsienyje, brangiems kursams, padedantiems kelti ar ir kardinaliai pakeisti kvalifikaciją ir t. t. Susitaupyti studijoms ar kokybiškiems kursams – ne visada paprasta, be to, net ir kelių mėnesių trukmės kursai gali kainuoti iki 2000–3000 eurų ir daugiau, o studijos – ženkliai brangesnės. 

Tad paskola ir šiuo atveju – ne pats blogiausias pasirinkimas: prisiminkite, kad investuoti pinigai padės daugiau uždirbti ateityje. 

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite