Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Paskiepytosios gimdys „dinozaurus“?
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Birželio 16 d. 15:13

Paskiepytosios gimdys „dinozaurus“?

Šiauliai

M. Morkevičiaus (Elta) nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


178810

Į savaitraštį „Etaplius“ kreipėsi 18 ir 16 metų dukras auginanti šiaulietė, teigdama labai bijanti, kad jos merginos bus paskiepytos nuo COVID-19. Moteris kažkur feisbuke perskaitė, kad skiepai pakeičia žmogaus DNR, todėl dabar yra išsigandusi, kad anūkai gims su genų mutacijomis.

„Ir mano šeimos gydytojas kažkada prasitarė, kad skiepų poveikis žmogaus reprodukcinei sveikatai neabejotinai yra padaromas. Jis sakė, kad paskiepyti vaikai ateityje gimdys „dinozaurus“, - redakcijai baisėjosi moteris ir prašė išsiaiškinti, tiesa tai ar melas.

„Nepatenka į ląstelės branduolį, kuriame yra DNR“

„Etaplius“ pasiteiravo medicinos mokslų daktarės, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresniosios patarėjos Rugilės Pilvinienės, ar jaunuolių ir jų tėvų baimės dėl skiepų yra nors kiek pagrįstos.

- Visos Europos sąjungoje registruotos vakcinos yra ištirtos iki klinikiniais ir klinikiniais tyrimais. Tiek vakcinų, tiek bet kokio kito vaisto toksiškumas vertinamas iki klinikinių tyrimų (t. y. tyrimų, atliekamų su gyvūnais) metu.

Kuriant COVID-19 vakcinas, be bendrojo toksiškumo tyrimų, buvo atlikti poveikio reprodukcijai (t. y. dauginimuisi) ir vystymuisi tyrimai. Tyrimai su gyvūnais tiesioginio ar netiesioginio kenksmingo toksinio poveikio nėštumui, embriono ar vaisiaus vystymuisi, gimdymui ar postnataliniam vystymuisi - neparodė.

Vakcinų sudėtyje esančios medžiagos nesąveikauja su žmogaus DNR ir nesukelia genetinių pokyčių, nes nepatenka į ląstelės branduolį, kuriame yra DNR.

Kitaip tariant, nėra biologinio mechanizmo dėl kurio galėtų pasireikšti DNR pažaida ir mutacijos.

Tai yra labai svarbus argumentas, kuris turėtų nuraminti jaunus žmones, besibaiminančius dėl savo reprodukcinės funkcijos ateityje.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA