Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
× Man dar nėra
18 metų
×
Angle down Atgal

Paskelbtas nuosprendis itin žiauraus nužudymo byloje

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje du Telšių rajono gyventojai, 1981 metais gimęs S. K. ir 1975 metais gimęs K. P., buvo kaltinami itin žiauriu nužudymu. Abu vyrai anksčiau teisti. Savo kaltę jie neigė.

Bylos duomenimis, šis nusikaltimas padarytas 2018 m. naktį iš kovo 7 d. į kovo 8 d. Telšių rajone, Luokės miestelyje. Trys vyrai, tarp kurių buvo ir nukentėjusysis A. L., kaltinamojo K. P. namuose vartojo alkoholį. Alų, degtinę vyrai gėrė keletą valandų, kol tarp jų kilo konfliktas. Įsiplieskusio ginčo auka tapo A. L. Vyras buvo mušamas rankomis, įvairiais kietais daiktais, spardomas. Kaip vėliau konstatavo medicinos ekspertai, nukentėjusiajam buvo suduoti 68 smūgiai į įvairias kūno vietas, tarp jų ir į gyvybiškai itin svarbias. Po kruvino susidorojimo auka buvo ištempta į lauką ir palikta šalikelėje toje pačioje gatvėje, kur gyvena K. P.

Kaltinamieji negalėjo prisiminti visų nusikaltimo aplinkybių, vyrai keitė parodymus. S. K. teisme savo kaltę pripažino tik iš dalies, jis neneigė, jog sudavė smūgius A. L. Kaltinamasis K. P. savo kaltę kategoriškai neigė.

Tačiau bylą išnagrinėjusi teisėjų kolegija konstatavo, jog šis nusikaltimas įrodytas ne tik kaltinamųjų, liudytojų parodymai, bet ir kita byloje esančia medžiaga, įkalčiais. Konstatuota, jog po nužudymo kaltinamieji kryptingai naikino nusikaltimo pėdsakus, plovė kraują, degino skudurus. Faktiniais bylos duomenimis nustatyta, kad kaltinamieji S. K. ir K. P. iki nusikalstamos veikos padarymo girtavo. Teismo posėdyje kaltinamieji teigė, kad nusikalstamos veikos motyvų paaiškinti negali, pasak jų, būdami blaivūs smurto prieš A. L. nebūtų naudoję, todėl teismas konstatavo, kad kaltinamieji nusikalstamą veiką padarė būdami apsvaigę nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui.

Už padarytą nusikaltimą teismas S. K. ir K. P. pripažino kaltais ir kiekvienam skyrė po 13 metų laisvės atėmimo bausmes. Teismo sprendimu nuteistieji solidariai nužudytojo artimiesiems turės atlyginti 1877 eurus turtinę ir 7000 erų neturtinę žalą ir 500 eurų proceso išlaidų.

Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite