Angle down Atgal

Paskelbė, kada baigsis mokslo metai Jurbarko rajono mokyklose

Rajono meras Skirmantas Mockevičius gegužės 15 dieną, penktadienio popietę, informavo, kad pasitarus su mokyklų vadovais ir pedagogais bendrai nuspręsta, kad šiuos mokslo metus mokiniai į mokyklas negrįš – mokymas bųs tęsiamas nuotoliniu būdu.

Taip pat paskelbė, kad visų rajono švietimo įstaigų pirmų-ketvirtų klasių mokiniams mokslo metai baigsis birželio 4 dieną (2-4 dienomis vyks konsultacijos, knygų grąžinimas ir pan.), 5-10 ir I-III gimnazijų klasių mokiniams mokslo metai baigsis birželio 18 d. (iki birželio 12 d. mokymas vyks nuotoliniu būdu, nuo birželio 12 iki 18 dienos bus vykdomos konsultacijos). IV gimnazijų klasės mokiniams mokslo metai baigisis gegužės 22 d. Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykloje mokslo metai baigsis gegužės 31 d.

Gegužės 15 dieną, penktadienį, vyko nuotolinis susirinkimas, kurio metu ir buvo priimti sprendimai dėl šių mokslo metų užbaigimo Jurbarko rajono švietimo įstaigose. Susirinkime dalyvavo Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Jurbarko skyriaus vadovė Dainora Saulėnienė, savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolita Jablonskienė, rajono meras S. Mockevičius.

Gegužės 14 dieną vyko Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuota vaizdo konferencija, kurios metu ministerija su savivaldybių, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos atstovais aptarė, kaip užbaigti šiuos mokslo metus ir kaip ruoštis rugsėjui. „Vyriausybei leidus atverti mokyklų duris, labai didelis vaidmuo tenka savivaldybėms ir mokykloms, kurios turi apsispręsti, kaip baigs mokslo metus. Manau, kad reikėtų pasinaudoti šia galimybe sugrįžti į tam pasirengusias mokyklas ir pamatyti, kaip sekasi derinti nuotolinį mokymą su kontaktiniu, kadangi rudenį gali būti tokia pati situacija, kaip ir birželį. Tokia patirtis bus labai naudinga ir nacionaliniu mastu, rengiantis kitiems mokslo metams. Mokykloms esame pateikę dalį vienų rekomendacijų, kitos dar bus derinamos. Pažymiu, kad grįžti į kontaktinį mokymą – jokiu būdu nėra prievolė. Mokyklos labai skirtingos – ir dydžiu, ir darbuotojų amžiumi, tad reikėtų pasverti riziką, galimybes, jokiu būdų nerizikuoti vaikų, darbuotojų saugumu“, - sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Kaip paaiškėjo iš Lietuvos savivaldybių apklausos, dauguma savivaldybių ir mokyklų būtų linkusios šiuos mokslo metus pabaigti nuotoliniu būdu, taip pat dar yra neapsisprendusių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite