Angle down Atgal

Pasitvirtino: buvęs Seimo narys P. Urbšys taps Panevėžio miesto tarybos nariu

Dvi kadencijas Seime dirbęs panevėžietis parlamentaras Povilas Urbšys vykusiuose Seimo rinkimuose buvo nokautuotas – trečiai kadencijai panevėžiečiai į parlamentą jo neišrinko. Beje, tai jau antrieji rinkimai iš eilės, kuriuose P. Urbšys pralaimi. Praėjusį pavasarį jis taip pat nesėkmingai bandė tapti Panevėžio miesto vadovu. P. Urbšys buvo tiesiog sutriuškintas dabartinio Panevėžio mero Ryčio Račkausko.

Politinės nesėkmės, pasirodo, nesustabdo P. Urbšio – politikas jau kitą savaitę taps Panevėžio miesto savivaldybės tarybos nariu.

VRK gavo prašymą

Tai, kad lapkričio 26 d. vyksiančiame Panevėžio miesto tarybos posėdyje, greičiausiai prisieks naujas tarybos narys, buvęs parlamentaras P. Urbšys, naujienų portalui JP patvirtino Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

„Gavome buvusio Seimo nario P. Urbšio prašymą ir, pagal savivaldos rinkimų eilę, jis gali tapti Panevėžio miesto tarybos nariu, jeigu jam užleis vietą ar atsiras laisva vieta. Šį klausimą VRK svarstys kitą savaitę savo posėdyje“, – lakoniškai paaiškino L. Matjošaitytė.

Taryboje 4 nariai

Panevėžio miesto taryboje Visuomeninis rinkimų komitetą „Kurkime jaukų miestą KARTU“ šiuo metu atstovauja keturi nariai: Viktorija Polzunovaitė, Rimantas Ridikas, Erika Kosej ir Ričardas Bakanauskas.

Tačiau 2019 metais, po savivaldos rinkimų, P. Urbšys atsisakė Panevėžio miesto tarybos nario mandato ir nutarė dirbti kur kas labiau apmokamą darbą Seime. Vietoje jo Taryboje pradėjo dirbti E. Kosej.

Atsisakė lengvai

Kai P. Urbšys nebepateko į Seimą spalį vykusiuose rinkimuose, politikas ilgai nesvarstė ir nutarė iš Panevėžio miesto tarybos patraukti savo politinio judėjimo narę E. Kosej. Tokiu būdu P. Urbšys kitą savaitę turėtų tapti Panevėžio miesto tarybos nariu.

„Taip, užleidžiu P. Urbšiui vietą. Apsispręsti nebuvo sunku. Juolab kad 2019 metų savivaldos rinkimuose jis sulaukė didžiausio rinkėjų palaikymo, bet tuomet pasirinko dirbti Seime, o man, pagal eilę, atiteko darbas Taryboje. Tikrai nesunku buvo atsisakyti Tarybos nario mandato – P. Urbšys yra brandesnis ir daugiau gali nuveikti Panevėžio labui“, – aiškino E. Kosej.

Nuomonę išreiškė prašymu  

Kurį laiką buvęs parlamentaras nebendravo su naujienų portalo JP žurnalistais. Tačiau šįkart paskambinus jam, teko išklausyti keistų kaltinimų, neva jis bendrauja su žiniasklaida, kuri – objektyvi.

Norėdami gauti buvusio Seimo nario atsakymus į paprastus klausimus, išsiuntėme jam juos ir elektroniniu paštu. Tai išgirdęs, P. Urbšys pakeitė bendravimą ir atšovė: „Kai turėsiu aiškius atsakymus, atsakysiu“.

Paklausus, ar tikrai jis kreipėsi į VRK ir ketina tapti Panevėžio miesto tarybos nariu, P. Urbšys tepasakė: „Mano nuomonė išreikšta prašymo pavidalu. Tikėkite VRK“.

Tikėjo, kad išprašys

Panevėžio miesto meras R. Račkauskas po Seimo rinkimų, kai juos pralaimėjo P. Urbšys, naujienų portalui JP sakė, kad visko gali būti ir P. Urbšys išprašys kažkurį savo frakcijos Panevėžio miesto taryboje narį.

„Nežinau, kaip atrodo ponui Urbšiui – žmonės jį jau kartą išrinko į tarybą, bet jis spjovė į tokią rinkėjų nuomonę ir liko Seime. Dabar, kai pralaimėjo Seimo rinkimus, jis išprašys kažkurį savo frakcijos narį, kad vėl „prisiimtų atsakomybę“ ir galėtų atstovauti savo rinkėjus? Tokie viražai rimtai neatrodo, bet čia jau asmeninis jo pasirinkimas. Bet kuriuo atveju vieno ar kito tarybos nario pasikeitimas įtakos neturės. Dirbame sklandžiai, valdančioji dauguma priima miestui svarbius sprendimus ir miestas juda į priekį“, – prieš mėnesį sakė R. Račkauskas.

Turi teisę sugrįžti

Beje, Panevėžio miesto tarybos sekretorius Mantas Navaruckis taip pat prieš mėnesį naujienų portalui JP paaiškino, kad P. Urbšys teisiškai gali tapti Panevėžio miesto tarybos nariu.

„P. Urbšys teisiškai galėtų sugrįžti į tarybą, bet iš frakcijos KARTU kas nors turėtų atsisakyti vietos. Kaip suprantu, P. Urbšiui atsisakius mandato, jo vietą užėmė E. Kosej. Tačiau atsisakyti mandato gali nebūtinai ji. Tą gali padaryti, bet kuris frakcijos KARTU narys“, – sakė M. Navaruckis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite