E. Žickus susitikime su šiauliečiais. Bibliotekos nuotr.
Angle down Atgal

Pasitinkant Šiaulių miesto gimtadienį – susitikimas su kraštiečiu, žurnalistu Edvardu Žičkumi

Rugsėjo 6-osios popietę pietinėje miesto dalyje įsikūrusios Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos (Aido g. 27) kiemelis buvo pilnas lankytojų, atvykusių į susitikimą su įžymiu šiauliečiu – žurnalistu, žurnalo „Stilius“ redaktoriumi, prodiuseriu, televizijos laidų kūrėju ir vedėju Edvardu Žičkumi.

Šis renginys, kurį organizavo Bibliografijos-informacijos skyrius, įgyvendinat Šiaulių miesto savivaldybės remiamą susitikimų-renginių ciklą „Biblioteka arčiau namų 2021", tapo gražia įžanga artėjančiai 785-ojo Šiaulių miesto gimtadienio šventei.

Šiauliuose savo kelią į televiziją ir žurnalistiką pradėjęs E. Žičkus, tuo metu dar buvo moksleivis. Įsidėmėtinai taisyklinga kalba, šiltai ir maloniai su renginio auditorija bendravęs svečias papasakojo apie pirmuosius žingsnius užsibrėžto tikslo link: „Daug mokiausi, daug skaičiau. Todėl man iki šiol bibliotekos yra labai svarbios ir artimos“, – susirinkusiems pradėjo pasakoti E. Žičkus. Noras sužinoti ir išmokti televizijos žurnalisto profesijos buvo toks didelis, kad iš pradžių jis darbavosi be jokio atlygio, vien už įgyjamą patirtį, kurią ypač vertino. Pasak E. Žičkaus, įdėtos pastangos atsipirko – pagaliau buvo gautas ir pirmasis atlyginimas. Besimokydamas Šiauliuose jis tapo pačiu jauniausiu „Šiaulių televizijos“ žinių vedėju. Šiuo metu, sukaupęs didelės patirties gyvenimo būdo žurnalistikoje ir pats būdamas darbdaviu, E. Žičkus pastebi jaunų žmonių darbo motyvacijos pokyčius: vis dažniau aktualesnis tampa darbo, gyvenamosios vietos prestižas, noras bendrauti su šalies ir pasaulio garsenybėmis, o ne noras pačiam mokytis, kurti ir pasiūlyti savo idėjas. Žurnalisto teigimu, jo darbe dėl interviu su įžymiu žmogumi kartais tenka tartis ir išlaukti ne vienerius metus. Tam reikia ne vien atkaklumo – daug lemia įdėtos pastangos, profesionalumas, gebėjimas kalbėtis, kartais net aplinkybių sėkmė. Susitikimo metu svečias atsakė į renginio dalyvių klausimus.

Džiugu, kad popietėje dalyvavo ir Šiauliuose gyvenantys žurnalisto tėvai, kurie po renginio apžiūrėjo biblioteką, o E. Žičkus pasirašė bibliotekos Svečių knygoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite