Angle down Atgal

Pasitarime aptarti atliekų, nuotekų tvarkymo klausimai

Rugpjūčio 21 d. administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius sukvietė seniūnų pasitarimą, kuriame aptarti atliekų, nuotekų tvarkymo ir kiti aktualūs klausimai. Pasitarime dalyvavo mero pavaduotojas Raimondas Ivaškevičius, mero patarėjai Aleksandras Klumbys ir Vaidas Andriejauskas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Inga Kartenienė, seniūnai, savivaldybės administracijos, UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ atstovai. Buvo kviesti aplinkos apsaugos atstovai, bet jie neatvyko.

Seniūnai informavo, kad kai kurie gyventojai buitines atliekas iš namų veža į prie kapinių esančius konteinerius, todėl kasmet seniūnijoms vis didėja išlaidos už atliekų išvežimą. Siekdamas sudrausminti gyventojus, administracijos direktorius pasiūlė sudaryti darbo grupę, kuri parengtų Elektrėnų savivaldybės tarybos 2016-12-28 sprendimu Nr. V. TS-260 patvirtintus Elektrėnų savivaldybės įmokos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymo nuostatų ir metodikos pakeitimus, kuriais atliekų tvarkymo paslaugų gavėjai būtų įpareigoti prisidėti prie atliekų tvarkymo adekvačiai.
Diskusijų sukėlė ir nuotekų tvarkymo klausimas. Ne visi gyventojai yra sudarę nuotekų išvežimo paslaugos teikimo sutartis, arba išvežamų nuotekų kiekis neadekvatus (1 ar 2 kubai per metus). Dėl Vievio ežero taršos buvo sudaryta darbo grupė, kurios surinkta informacija perduota Teisės ir personalo administravimo skyriui. Elektrėnų savivaldybės administracija imsis teisės aktų numatytų priemonių dėl patraukimo administracinėn atsakomybėn.
Nemažai problemų sukelia sunkiasvore technika medieną gabenantys vežėjai, kurie sugadina ir palieka neišvažiuojamus kelius. Nuspręsta kreiptis į aplinkos ministrą ir generalinį miškų urėdą informuojant apie tai, kad miškų kirtimai vyksta nuolat, tačiau dar nė vienas miško kirtėjas nėra pateikęs informacijos seniūnams apie miško kirtimą ir nėra sutvarkęs kelių po medienos išgabenimo iš miško (kaip to reikalauja galiojantys teisės aktai), pareikalauti taikyti jiems teisinę atsakomybę už medienos gabenimo reikalavimų pažeidimą pagal ANK 271 str. 4 d. 589 str. 31 p., pasiūlyti aplinkos ministrui reglamentuoti, kad medienos gabenimas galimas tik su seniūno leidimu.
Pasitarime taip pat aptarti infrastruktūros plėtros ir kiti aktualūs klausimai. Kitas seniūnų pasitarimas numatomas rugsėjo 11 dieną.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite