Angle down Atgal

Pasisaugokite: vietos, kur geriau neatsiskaityti kredito kortele

Atsiskaitymas kredito kortele tampa vis populiaresnis ir toks pat įprastas, kaip mokėjimas grynaisiais. Taip, toks pinigų pervedimo būdas yra patogus, tik ar visada saugus? Atkreipkite dėmesį, kada atsiskaityti kredito kortele gali būti pavojinga, ir, prieš tai darydami, pagalvokite du kartus.

Jei svetainė neprasideda „HTTPS“

Jei adreso juostoje nematote šių penkių raidžių, ryšys su svetaine nėra saugus. Jei suvesite informaciją apie savo banko kortelę, negalėsite tikėtis visiško duomenų pervedimo konfidencialumo.

Ekspertai nerekomenduoja atlikti pinigų perlaidų per neapsaugotas svetaines. Skubos atveju naudokitės elektroninėmis atsiskaitymo sistemomis.

Jei prašoma kredito kortelės duomenų el. paštu

Niekada neatsakykite į el. laiškus, kuriuose prašoma nurodyti savo banko kortelės duomenis! Jūs galite tapti sukčių auka.

Jei prašoma labdaros gatvėje

Didžiųjų miestų gyventojams turbūt ne kartą teko susitikti su kokių nors labdaros fondų savanoriais, kurie gatvėje renka pinigines aukas iš praeivių. Labdara yra kilni priežastis, tačiau būkite atsargūs! Lėšų rinkėjai gali paprašyti jūsų kontaktinės informacijos, kad vėliau galėtų su jumis susisiekti, tačiau jie neturi teisės reikalauti banko kortelės duomenų – tokie veiksmai yra neteisėti.

Jei kalbama telefonu

Neatskleiskite savo kredito kortelės duomenų telefonu – net ir tam žmogui, kuriuo visiškai pasitikite. Pašaliniai žmonės netoli jūsų artimųjų ar pašnekovo gali nugirsti pokalbį. Kraštutiniu atveju rinkitės siųsti duomenis SMS žinute arba per „Messenger“.

Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt nuotr.

Jei nėra informacijos apie internetinį pardavėją

Pirkdami internetu, prieš pateikdami apmokėjimo duomenis, patikrinkite pardavėjo informaciją. Perskaitykite klientų atsiliepimus, peržiūrėkite paskyras socialiniuose tinkluose, patikrinkite kontaktinę informaciją paieškos sistemose.

Jei kredito kortelė paimama jums iš rankų

Kartais, kad būtų atliktas mokėjimas, pardavėjas yra priverstas kelioms minutėms paimti kortelę iš savininko, pavyzdžiui, jei atsiskaitymo terminalas yra kitoje patalpoje. Daugeliu atvejų viskas baigiasi gerai, tačiau ekspertai ragina vengti situacijų, kai mokėjimo operacijos atliekamos be tiesioginio jūsų dalyvavimo.

Jei naudojatės viešuoju „Wi-fi“

Neatskleiskite asmeninės ar banko sąskaitos informacijos svetainėje, jei esate prisijungęs prie viešojo tinklo. Jį yra lengviausia nulaužti.

Jei naudojatės bendru kompiuteriu

Informacijos paieška yra maksimalus veiksmas, kurį galite sau leisti, naudodamasis kompiuteriu, prieinamu plačiam žmonių ratui (toks yra įdiegtas bibliotekose ar švietimo įstaigose). Juo negalima pasitikėti! Sistema gali būti užkrėsta „virusais“ arba kompiuteryje gali būti įdiegtos tokios programos kaip „Keylogger“, kurioje saugoma informacija apie vartotojo paspaustus klavišus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite