Angle down Atgal

Pasiruošimas apsisaugoti nuo koronaviruso Pakruojo rajone

Visoje šalyje paskelbus karantiną, gyvenimas iš dalies sustojo. Nepaisant to, visos įstaigos ir organizacijos, kurių pareiga ir paskirtis – tarnauti žmonėms, dirba intensyviai, kad šiuo iššūkių metu seniūnijos, medicinos, socialinės, ugdymo ir kitos įstaigos bendradarbiautų ir užtikrintų gyventojams paslaugų teikimą. Visų prašoma spręsti tik gyvybiškai svarbius klausimus atidedant vėlesniam laikui tai, kas nebūtina.

Šiuo metu svarbiausia yra kova su koronaviruso grėsme. Joje dalyvauti sąmoningai ir neatidėliojant yra visų mūsų pareiga, todėl savivaldybėje suaktyvinta Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro veikla, situaciją stebi, kontroliuoja ir svarbiausius žingsnius numato Ekstremaliųjų situacijų komisija. Pakruojo rajono savivaldybės administracija reaguoja į gautas rekomendacijas, sveikatos apsaugos ministro sprendimus ir stengiasi užtikrinti gyventojų saugumą.

Kas yra padaryta:

 • Surasta, užsakyta ir jau gaunama apsaugos priemonių (medicininės kaukės, respiratoriai) ir dezinfekcinio skysčio, kurio reikia visur, bandant suvaldyti viruso plitimą, o ypač – siekiant apsaugoti dirbančius medikus ir gyventojus. Priemonės bus išdalintos visoms gyventojus aptarnaujančioms įstaigoms.
 • Pasirūpinta iš užsienio grįžtančiais gyventojais, kuriems svarbu užtikrinti jų 14 dienų saviizoliaciją. Pakruojo rajono savivaldybė surado patalpas, kuriose grįžusieji galėtų izoliuotis.
 • Turime patalpas asmenims apgyvendinti, jei būtų susirgimo atvejų ir rekomendacijų gydytis ambulatoriškai, o gyvenamoji vieta neatitinktų higienos sąlygų bei nebūtų galimybės saugiai izoliuotis nuo kitų kartu gyvenančių asmenų.
 • Paruoštos transporto priemonės, paskirti vairuotojai, sudaryti jų budėjimo grafikai, paruoštos apsaugos priemonės vairuotojams ir infekuotiems asmenims, jei būtų reikalinga vežti asmenis:
  • į mobilų koronaviruso tyrimo punktą, tačiau neturinčius galimybės to padaryti;
  • grįžtančius iš užsienio, kuriems pasireiškė bent vienas iš koronaviruso infekcijos simptomų (karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas), ir jie turi būti vežami iš tarptautinių Lietuvos Respublikos sienos kirtimo punktų į pagrindines asmens sveikatos priežiūros įstaigas, tačiau nėra galimybės jų nedelsiant transportuoti greitosios medicinos pagalbos automobiliu;
  • kuriems diagnozuota lengva COVID-19 ligos forma ir kuriems gydančio gydytojo sprendimu po stacionarinio gydymo gali būti tęsiamas ambulatorinis gydymas prižiūrint šeimos gydytojui, bet būtinas tolesnis izoliavimas.
 • Uždaryti Pakruojo rajono savivaldybę kertantys keliai Latvijos pasienyje. Žeimelio seniūnija įrengė laikinas užtvaras keliuose: Geručiai–Latvija; Didysis plonėnas–Latvija; Žeimelis– Vileišiai–Adžiūniai.
 • VšĮ Pakruojo ligoninės ir Pakruojo rajono pirminės sveikatos priežiūros centro gydytojai dirba nuotoliniu būdu. Gydytojai palaiko ryšį ir konsultuojasi tarpusavyje, gali išrašyti elektroninius siuntimus, nedarbingumo pažymėjimus ar vaistų receptus. Šeimos gydytojui nusprendus, kad yra poreikis atlikti tyrimus ar apžiūrėti pacientą, iš anksto suderinamas laikas, kada jis turi atvykti. Bendraujant telefonu su pacientais registratūroje renkama skambinančių pacientų kontaktinė informacija, kad esant reikalui gydytojas galėtų susisiekti su asmeniu.
 • Svarbios procedūros (pvz. dializė) atliekamos pagal paruoštas rekomendacijas. Ligoninėje dirba terapinis ir slaugos skyriai, ligoninėje esanti vaistinė.
 • Nesibaiminkite, Greitosios medicinos pagalbos ekipažai toliau vyksta į iškvietimus. Darbuotojai yra apmokyti reaguoti į iškvietimus, susijusius su koronavirusu, dėvi apsaugines priemones. Visi sergantys ar įtariami sergantys koronavirusu (COVID-19) yra nukreipiami į VšĮ Respublikinę Šiaulių ligoninę.
 • Socialinėse įstaigose dalis paslaugų teikiama nuotoliniu būdu (Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų centro darbuotojai nuolat palaiko ryšį ir telefonu konsultuoja šeimas, globėjus, įtėvius, teikia jiems pagalbą). Socialinės įstaigos, vykdančios ilgalaikę globą (vaikų namai, senjorų namai), veiklą toliau vykdo, tačiau šiuo metu nepriima pašalinių lankytojų.
 • Socialiniai darbuotojai toliau teikia globos ir slaugos į namus bei pagalbos į namus paslaugas imdamiesi papildomų atsargos priemonių ir siekdami sumažinti artimo kontakto atvejų (palaikomas ryšys telefonu, paslaugų teikimo valandos sutrumpintos, atsižvelgiant į prašymus maisto produktai šiuo metu dažnai pristatomi iki durų).
 • Kovo 17–27 d. uždarius mokyklos ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas (paskelbus mokinių atostogas), mokyklos aktyviai ruošiasi nuotoliniam mokymui. Praeitą savaitę mokyklų vadovai ir mokytojai svarstė įvairias nuotolinio mokymo galimybes, o šią savaitę mokytojai bandys susisiekti su kai kuriais mokiniais ir išbandyti, kaip veikia pasirinktos mokymo priemonės (mokymą bandoma organizuoti pasitelkiant TAMO elektroninį dienyną, feisbuką, Eduka, Google classroom ir kitas elektronines erdves).
 • Išvežiojami maisto daviniai vaikams, kuriems priklauso nemokamas maitinimas.
 • Nuolat ir operatyviai teikiama informacija savivaldybės gyventojams skelbiant ją interneto svetainėje www.pakruojis.lt, feisbuko paskyroje, laikraštyje „Auksinėje varpa“.

Dabar labai svarbu įvertinti kiekvieną savo poelgį ir sprendimą. Prašome visų gyventojų laikytis karantino rekomendacijų, o grįžusius iš užsienio 14 d. saviizoliuotis. Kiek įmanoma ribokime išėjimus į viešumą, išėję į lauką dėvėkime kaukes, nesibūriuokime, laikykimės rekomenduojamo atstumo. Galbūt artimiesiems ar kaimynams reikalinga pagalba, pas juos neikime, bet saugodami savo ir kitų sveikatą susisiekime telefonu.

Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorė – Pakruojo rajono savivaldybės
ekstremaliųjų situacijų komisijos pirmininkė Ilona Gelažnikienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite