Angle down Atgal

Pasirengimas paralimpinio bilieto medžioklei - Japonijoje

Lietuvos vyrų golbolo (aklųjų riedulio) rinktinė pirmadienį išvyko į Japoniją. 2016 metų Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių čempionai Tojohašio mieste surengs treniruočių stovyklą, per kurią rengsis lemiamoms kovoms dėl kelialapio į 2020 metų Tokijo paralimpines žaidynes. Lietuvos ekipos Tojohašyje laukia kontrolinės rungtynės su būsimąja žaidynių šeimininke Japonijos komanda.

Lietuvos delegacija antradienio popietę į Japonijos miestą Nagoją iškeliavo skrydžiu per Helsinkį. Mūsų šalies komanda Aičio prefektūroje esantį Tojohašio miestą pasieks 6 val. ryto Lietuvos laiku.

„Tai pirmas toks rimtas pasirengimo etapas per mano vadovavimo laiką. Japonijoje praleisime 12 dienų. Atsiribosime nuo buitinių rūpesčių, visą dėmesį skirsime sportui. Be to, sužaisime draugiškas rungtynes su Japonijos rinktine. Tai tikrai gero lygio varžovas“, - kelionės į Japoniją išvakarėse pasakojo Valdas Gecevičius, prieš mėnesį perėmęs Lietuvos rinktinės vairą iš Šarūno Juknos.

Pasak V. Gecevičiaus, anksčiau jau du kartus viešėjusio Japonijoje, pažintis su būsimąja Tokijo paralimpinių žaidynių šeimininke jo treniruojamiems sportininkams bus itin naudinga.

„Mums, europiečiams, Japonija - kitokia šalis. Japonų visai kitoks mentalitetas, tvarka, organizavimas. Stebint iš šono, man japonų gyvenimo būdas atrodo labai priimtinas. Ypač tvarka, kurios kartais gal būna net šiek tiek per daug. Pamatyti Japoniją mums naudinga, tačiau patekti į Tokijo paralimpines žaidynes reikės patiems“, - sakė V. Gecevičius.

Naujasis treneris Lietuvos rinktinės kasdienybėje jau spėjo įpūsti naujų vėjų. Pirmiausiai - fizinio rengimo planuose, kuriuos komandai sudarė treneris Ugnius Savickas.

„Su Ugniumi kartu dirbome Vilniaus „Kibirkšties“ klube. Pastarąją savaitę skyrėme vien fiziniam rengimui. Nusprendėme, kad dar turime laiko, todėl privalome pirmiausiai pasiruošti fiziškai, o po to šlifuoti techniką ir taktiką. Žaidėjai dirba noriai, yra patenkinti“, - sakė V. Gecevičius.

„Fizinio rengimo treneris mato, kokias darome klaidas ir mums jas pasako. Tai turi duoti naudos. Komanda yra pakilime, nuotaika labai gera, darbinga. Tojohašyje tikimės kuo geriau pasiruošti atrankos kovoms ir parodyti, ko esame verti“, - sakė rinktinės senbuvis Marius Zibolis.

Lietuvos golbolo rinktinė 2019 metais turės dvi galimybes patekti į Tokijo žaidynes. Liepą JAV, Indianos valstijoje, vyks paralimpinis atrankos turnyras, o spalį Vokietijoje - Europos čempionatas.

Tai antra Lietuvos neįgaliųjų sportininkų išvyka į Japoniją. Per pirmąją stovyklą, įvykusią dar 2018 metų rudenį, Lietuvos paralimpinis komitetas pasirašė su Tojohašio miestu bendradarbiavimo sutartį, kuri atvėrė galimybę surengti treniruočių stovyklą Lietuvos golbolo rinktinei.

„Ši stovykla skirta tik vienai sporto šakai - golbolui. Treneris komandai yra numatęs tikrai didelius krūvius, bet mes to ir siekiame, kad ekipa tobulėtų. Be to, žaidėjai susipažins su klimatu, maistu, transportu. Kol kas kelialapio į Tokijo paralimpines žaidynes dar neturime, bet aš tikiu, kad komanda ten bus. Ši stovykla skirta tam, kad Lietuva kuo geriau pasirodytų žaidynėse. Atvykę į žaidynes jau žinosime, to tikėtis“, - sakė Lietuvos paralimpinio komiteto generalinis sekretorius Paulius Kalvelis.

Gegužę Japonijoje vyks dar viena Lietuvos paralimpinio komiteto treniruočių stovykla, skirta lengvaatlečiams. Paralimpinės rinktinės kandidatai gegužės 15-26 dienomis viešės Hiracukos mieste, esančiame šalia Japonijos sostinės Tokijo.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite