Angle down Atgal

Pasirašytos finansavimo sutartys – remonto sulauks dar dvi švietimo įstaigos

Šiais metais bus remontuojamos dvi rajono švietimo įstaigos – jau pasirašytos finansavimo sutartys tarp Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Vilkaviškio rajono savivaldybės, kuriose numatyta skirti finansavimą Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos ir Pilviškių „Santakos“ gimnazijos remonto darbams.

2017 m. gegužės 2 d. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu buvo patvirtinta švietimo įstaigų modernizavimo programa. Programos paskirtis – sudaryti sąlygas atnaujinti (modernizuoti) švietimo įstaigų pastatus, statinius (ar jų dalį).

Teikiant projektus modernizavimo programai buvo keliami kriterijai. Vienas pagrindinių – Savivaldybė privalo būti patvirtinusi švietimo įstaigų pertvarkos 2016–2020 metų planą. Kitas – pastatai turėti avarinės būklės požymių (neturėti taip vadinamų Higienos pasų).

Pretenduojant į programos rezervo lėšas, turėjo būti teikiama įstaiga, kurioje dabar ir artimiausius 4 metus mokysis tam tikras skaičius mokinių. Atsižvelgus į Vilkaviškio rajono savivaldybės mokyklų pastatų būklės vertinimus, Švietimo įstaigų modernizavimo programos tikslus, uždavinius, atlikta atranka ir pasiūlytos dvi mokyklos, neatitinkančios bendrųjų sveikatos saugos reikalavimų dėl grindų dangos, tualetų, praustuvų būklės.

Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje, kurioje Marijampolės visuomenės sveikatos centro Vilkaviškio skyrius trūkumus užfiksavo 2015-11-24 patikrinimo aktu Nr. PT-514, būtina pakeisti grindų dangą, tualetų sienų ir grindų dangą.

Grindų danga bus keičiama ir Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje, kurioje patikrinimo aktu Nr. PA.4-171 (17.11.2.4.21) trūkumus užfiksavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Marijampolės departamentas.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2017 m. birželio 14 d. ir 2017 m. liepos 14 d. įsakymais, Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokyklai skirta 80,00 tūkst. Eur, o Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijai – 70,00 tūkst. Eur.

Vilkaviškio rajono savivaldybė įsipareigojo iš Savivaldybės biudžeto skirti ne mažiau kaip 50 proc. nuo skiriamų valstybės biudžeto lėšų (t. y. ne mažiau kaip 75,00 tūkst. Eur). Programos lėšos turi būti panaudotos iki šių metų pabaigos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite