Angle down Atgal

Pasirašyta komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo Šiaulių mieste trišalė sutartis

2019 vasario 28 d., įvykdžius visas viešojo pirkimo procedūras, su ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą pateikusiu konkurso nugalėtoju UAB „Ecoservice projektai“ pasirašyta sutartis „Šiaulių miesto savivaldybės komunalinių atliekų surinkimo ir transportavimo į jų apdorojimo vietas (įrenginius) paslaugų teikimas“.

Ekonomiškai naudingiausias pasiūlymas išrinktas pagal kainos ir kokybės santykį, taikant pasiūlymo vertinimo kriterijus: 70 balų sudarė siūloma kaina ir 30 balų kokybės kriterijai: Konkurso dalyviai iki 10 balų galėjo surinkti pasiūlę kuo mažesnę pastoviąją kainos dalį (mokėjimas už paslaugas bus iš dviejų dedamųjų – pastovios dalies ir kintamos dalies, kuri priklausys nuo pakeltų konteinerių skaičiaus), iki 5 balų galėjo surinkti už transporto priemonių ekologiškumą (paslaugos bus teikiamos transporto priemonėmis, kurių variklis atitiks EURO VI standartą) ir iki 15 balų – už konteinerių užpildymo stebėjimo jutiklių įdiegimą į pusiau požeminius konteinerius, esančius prie daugiabučių namų.

Pasirašytos sutarties trukmė 4 metai su galimybe sutartį pratęsti dar 3 metams. Sutarties vertė 1 metams sudarys ne daugiau 1 mln. Eur be PVM. Paslaugos teikėjui suteikiamas 180 kalendorinių dienų pasiruošimo laikotarpis, per kurį Paslaugos teikėjas turi visus atliekų turėtojus aprūpinti naujais, pagamintais ne anksčiau kaip prieš 12 mėnesių, atliekų surinkimo konteineriais, konteinerius identifikuoti, o identifikavimo duomenis perduoti į VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ duomenų bazę bei atlikti kitus sutartyje nurodytus pasiruošimo darbus. Pagal projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“ Šiaulių mieste įrengus ne mažiau kaip 289 vnt. pusiau požeminių konteinerių aikštelių (planuojama iki 2019 m. pabaigos), Paslaugos teikėjas privalės įdiegti konteinerių užpildymo lygio daviklius (sensorius), kurių pagalba VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ galės stebėti ir analizuoti pusiau požeminių konteinerių užsipildymą ir nurodyti Paslaugos teikėjui, kada tuštinti konteinerius.

Užtikrinant aptarnavimo kokybę, šiukšliavežiuose bus įdiegti vaizdo registratoriai. Jų medžiagą vežėjas privalės pateikti pareikalavus, pvz. ginčytinose situacijose. Taip pat bus paleista mobilioji programėlė/aplikacija, skirta išmaniesiems telefonams, planšetiniams kompiuteriams ir kitiems mobiliesiems įrenginiams, skirta Šiaulių m. savivaldybės atliekų turėtojams informacijai viešinti

Paslaugos teikėjas pagal sutartinius įsipareigojimus taip pat privalės vykdyti didelių gabaritų, buityje susidarančių pavojingų atliekų, buityje susidarančių elektros ir elektroninės įrangos atliekų ir naudotų padangų surinkimą ne rečiau kaip kartą į ketvirtį.

Sutartyje, be aukščiau nurodytų įsipareigojimų, numatyta ir nauja, Lietuvoje dar neteikta tokios sutarties apimtyje, paslauga – didelių gabaritų atliekų surinkimas pagal individualų užsakymą. Gyventojai 1 kartą per metus galės užsisakyti, kad Paslaugos teikėjas iš gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto objektų išvežtų susidariusias didelio gabarito atliekas. Didelių gabaritų atliekos pagal individualų užsakymą turės būti surenkamos nemokamai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo užsakymo pateikimo. Paslauga apims: Paslaugos teikėjo atvykimą prie užsakymą pateikusio atliekų turėtojo gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto objekto, atliekų pakrovimą į transporto priemonę iš vienos atliekų laikymo/sukrovimo vietos, kurią netrukdomai gali pasiekti Paslaugos teikėjas paslaugos suteikimui, ir vietos, kurioje buvo sukrautos atliekos, sutvarkymą (išsibarsčiusių atliekų surinkimą, sušlavimą).

Tikimės, kad pasirašyta Šiaulių miesto savivaldybės komunalinių atliekų surinkimo ir transportavimo į jų apdorojimo vietas (įrenginius) paslaugos teikimo sutartis bus ilgalaikė ir vykdoma tinkamai.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite