Angle down Atgal

Pasimatymų programėlių tamsioji pusė: lytiškai plintančių ligų atvejų daugėja dar neregėtais tempais

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) perspėja, kad kiekvieną dieną pasaulyje užfiksuojama bent 1 mln. naujų lytiškai perduodamų ligų atvejų, praneša portalas „Deutsche Welle“. Naujas šios tarptautinės organizacijos tyrimas yra tarsi perspėjimas žmonėms būti budresniems šiame pasimatymų programėlių amžiuje.

PSO pranešė, kad progresas bandant išspręsti šią problemą yra per mažas, nes kasdien maždaug 1 mln. žmonių užsikrečia tokiomis ligomis ir bakterijomis kaip chamidijos, gonorėja, trichomonozė ar sifilis.

„Vidutiniškai vienas iš 25 žmonių pasaulyje serga bent viena lytiškai plintančia liga,“ – pristatydami savo tyrimą teigė PSO atstovai.

PSO Reprodukcinės sveikatos ir tyrimų departamento medicinos ekspertė Teodora Wi sakė, kad žmonės į apsaugos priemones žiūri per daug atsainiai. Tai šiek tiek gąsdina, nes gyvename laikais, kai seksas yra vis labiau prieinamas dėl tokių priemonių kaip pasimatymų programėlės.

Pasak T. Wi, atsainus požiūris į apsaugą yra susijęs su lengvesne prieiga prie gydymo priemonių. Kai žmonės nustojo jaudintis dėl ŽIV grėsmės, ėmė rečiau naudoti prezervatyvus, kurie gali apsaugoti nuo kur kas daugiau ligų nei minėtoji.

„Lytiškai perduodamomis infekcijomis galima užsikrėsti visur. Ir jos yra dažnesnės, nei mes galvojame“, – teigė ekspertė.

Naujausio PSO tyrimo duomenimis, 2016 m. tarp vyrų ir moterų nuo 15 iki 49 metų buvo užfiksuota 127 mln. naujų chlamidijų atvejų, 87 mln. gonorėjos, 6,3 mln. sifilio ir 156 mln. trichomonozės atvejų pasaulyje. Šie skaičiai gerokai pranoko ankstesnius PSO spėjimus, kad pasaulyje lytiškai plintančiomis ligomis serga tik apie 5 proc. gyventojų.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite