Angle down Atgal

Pasikeitė turgaus šeimininkai

Kasdieniuose žmonių pokalbiuose „Gariūnėliais“ vadinama Kaišiadorių turgavietė savo lankytojus pasitinka kaip įprasta, tačiau pokyčių, nors išoriškai nejuntamų, čia yra. Ir esminių – šeimininkas čia jau nebe SĮ „Kaišiadorių paslaugos“. Praėjusių metų gruodžio 19 dienos rajono savivaldybės tarybos sprendimu Kaišiadorių miesto turgavietė su visu joje esančiu turtu perduota savivaldybės administracijai. Tad šiandien „Gariūnėlių“ reikalais jau rūpinasi Kaišiadorių miesto seniūnija.

Iš esmės įprastinis gyvenimo ritmas turguje nepasikeitė: juk užsukantiems rajono gyventojams aktualiausia ne kas administruoja turgų, o kiek reikalingų prekių čia galima rasti. Savo ruožtu prekeivius labiausiai jaudina, kiek ir ko pavyksta parduoti.

Skirtumas tik tas, jog su savo pageidavimais, problemomis dabar jie beldžiasi ne į „Kaišiadorių paslaugų“ duris, o kreipiasi į miesto seniūniją. Miesto seniūnija pagal pateiktus prašymus nustatyta tvarka išduoda ir leidimus prekiauti. Savivaldybės taryba paskutinį praėjusių metų posėdį taip pat yra priėmusi sprendimą įtraukti turgavietę į Kaišiadorių miesto seniūnijos viešųjų vietų, kuriose leidžiama prekiauti ar teikti paslaugas, sąrašą, tačiau turgaus prekeiviams leidimų prekiauti kainos nepakito.

– Skirtumas tik tas, kad dabar rinkliava nepriimama grynaisiais pinigais, prekiaujantys gyventojai turi atlikti mokėjimus bankuose arba pašte, kas papildomai kažkiek kainuoja, - sakė Kaišiadorių miesto seniūnė Giedrė Pavasarytė. Savivaldybės tarybos sprendimu vietinės rinkliavos dydžiai už leidimo prekiauti turgavietėje (Gedimino g. 34C) išdavimą yra šie: vienos dienos prekybai iš pritaikyto automobilio, priekabos 12 kv.m plote – 5,80 €; iš laikino prekybos įrenginio, prekystalio ar prekybos vietos, stoginės (2 kv. m) – 0,90 €; neįrengtos 3 kv. m ploto vietos – 0,90 €; neįrengtos 4 kv.m vietos – 1,80 €. Prekyba kioske-paviljone 3 mėnesiams kainuoja 150 €, metams – 480 €.

Kitose viešose Kaišiadorių miesto vietose ne renginių metu 1 dienos prekyba iš įrenginių, kioskų paviljonų, prekybai pritaikytų automobilių, priekabų ar neįrengtų vietų (12 kv.m) įkainuota 5 €, metams – 220 €. Renginių metu, priklausomai nuo jų kategorijos, šis mokestis už 1 dieną svyruoja nuo 10 iki 30 €. Perduodant miesto turgavietę naujiems šeimininkams, apskaičiuota ir jos vertė, kuri šiandien yra 323 tūkst. 667 €.

Tiek kainuoja 8 pastatai - prekybos paviljonai, įvairūs inžineriniai statiniai, aikštelė, turgų juosianti tvora, elektros įrenginiai bei stoginė. Beje, joje neliko vieno prekystalio. – Prekeiviai skundėsi, jog jis labai nepatogus, nes sunku užeiti iš kitos pusės. Galvosime, ką daryti, kad žemės ūkio produkciją parduodantiems gyventojams būtų patogiau, - „Atspindžiams“ sakė miesto seniūnė G. Pavasarytė.

Kai miesto turgavietė administravo SĮ „Kaišiadorių paslaugos“, įmonėje buvo atsiradusi ir turgaus administratoriaus pareigybė, kuri įvairiais laikotarpiais svyravo nuo pilno iki dalies etato. Turgavietę perėmusi miesto seniūnija naujais darbuotojais nepasipildė.

Viltė Girinytė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite