Angle down Atgal

Pasienyje su Rusija esančiame Vištyčio ežere pramogaujantys poilsiautojai turėtų būti atidesni

Lietuvos ir Kaliningrado srities pasienyje esantis bei turistus viliojantis Vištyčio ežeras šią vasarą tapo ir nerūpestingų poilsiautojų daromų pažeidimų vieta.

VSAT nuotr.
VSAT nuotr.

Šį vandens telkinį techninėmis stebėjimo sistemomis kontroliuojantys Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Vištyčio užkardos pasieniečiai nuo liepos pradžios užfiksavo aštuonis sienos pažeidimus bei sulaikė 20 asmenų.

Didžioji dalis sulaikytųjų – poilsiautojai, nuomotais vandens dviračiais ar valtimis pernelyg neapdairiai pramogavę ežere. Mažesnioji dalis – žvejai.

Pasak VSAT pareigūnų, lengvabūdiškai Vištyčio ežere besielgiantys asmenys „nepastebi“ vandenyje pastatytų valstybės sienos ženklų, priplaukia pernelyg arti jų, o neretai ir nesugeba suvaldyti plaukiojimo priemonių dėl vėjo ir padidėjusio bangavimo.

Pažeidėjų geografija pati įvairiausia: šiemet dėl neatsargumo valstybės sieną Vištyčio ežere kirto Vilkaviškio, Šakių, Tauragės, Šiaulių, Jonavos, Raseinių, Kauno savivaldybių gyventojai, o taip pat turistai iš Danijos, Ispanijos ir Ukrainos.

Sulaikyti poilsiautojai iškart prisipažįsta padarę pažeidimą, todėl jiems dažniausiai skiriama pusė minimalios baudos už valstybės sienos pažeidimą dėl neatsargumo – 35 eurai. Antrą kartą sulaikytiems pažeidėjams numatytos baudos iki 140 eurų. Jei paaiškėtų, kad asmuo valstybės sieną pažeidė tyčia, jam grėstų ne tik piniginė bauda, bet ir areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Tokie asmenys vieneriems metams netenka teisės prašyti leidimo būti valstybės sienos apsaugos zonoje.

Yra pasitaikę atvejų, kuomet pažeidėjus sulaiko Kaliningrado srities vandenyse patruliuojantys šios šalies pasieniečiai. Tuomet plaukiojimo priemonė kartu su ja pramogavusiais asmenimis tarnybiniu rusų kateriu yra tempiama į kaimyninės šalies gilumą, atliekami būtini formalumai, o vėliau pažeidėjai grąžinami Lietuvos pasieniečiams.

VSAT primena, kad Vištyčio ežere valstybės sienos liniją žymi geltonos spalvos cilindro formos plastikiniai plūdurai. Kirtus liniją tarp dviejų tokių ženklų, net jei tai padaryta apsisukant, yra fiksuojamas valstybės sienos pažeidimas.

Pasieniečiai ragina poilsiautojus neplaukti pernelyg arti valstybės sieną žyminčių plūdurų, tinkamai įvertinti valties ar vandens dviračio manevringumą, oro sąlygas ir savo fizines galimybes.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite