Angle down Atgal

Pasienyje su Baltarusija neapgręžtas nė vienas migrantas, vienas įleistas

Lietuvos pasieniečiai per parą pasienyje su Baltarusija neapgręžė nė vieno migranto, vienas užsienietis įleistas dėl humanitarinių priežasčių, trečiadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Tai pirmas toks atvejis nuo rugpjūčio, kai pasieniečiai įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus. Kiti mažiausi skaičiai fiksuoti spalio 7 dieną, kai apgręžtas vienas užsienietis, ir rugpjūčio 21 bei 24 dienomis, kai jų buvo po du.

Paskutinį kartą situacija, kai pasienyje su Baltarusija nebuvo nė vieno migranto, pasak VSAT, fiksuota birželio 25 dieną.

Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių antradienį įleistas vienas užsienietis. Pasak VSAT, šis atvejis nėra susijęs su Baltarusijos režimo organizuotos neteisėtos migracijos iš Azijos ir Afrikos šalių srautais.

Pirmadienį neįleistųjų į šalį migrantų buvo 23, sekmadienį – 24, šeštadienį – 14, penktadienį – 30, ketvirtadienį – 33, trečiadienį – 37.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, jų į Lietuvą nepateko 7853, tačiau kai kuriais atvejais tai gali būti pakartotinai sieną kirsti bandę tie patys žmonės.

Tarnybinių ginklų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Į Lietuvą šiemet pateko daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų. Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite