Angle down Atgal

Pasieniečiai: tik 4 proc. atvykstančiųjų iš Lenkijos nepasirūpino QR kodais

Pasienyje su Lenkija karantino reikalavimų laikymąsi kontroliuojantys pasieniečiai fiksuoja, kad pastarąją savaitę privalomų QR kodų neturinčių keliautojų skaičius liko nedidelis – 4,2 proc. visų patikrintųjų. Užpraeitą savaitę jis buvo dar mažesnis.

Nuo vasario 17 d. VSAT pareigūnai vykdo sustiprintą iš Lenkijos atvykstančių asmenų kontrolę siekdami užtikrinti karantino reikalavimų laikymąsi. Tokie keliautojai turi būti užsiregistravę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) svetainėje ir gavę vadinamąjį QR kodą.

VSAT pateiktais duomenimis, gegužės 10-16 d. pasieniečiai patikrino 1 356 iš Lenkijos važiavusius asmenis. 57 iš jų neturėjo QR kodų, tai sudarė 4,2 proc. visų vykusiųjų. Užpraėjusią savaitę anketų nebuvo užpildę 3,4 proc. vykusiųjų. Nuo vasario 17 d. patikrinti 28 478 iš Lenkijos keliavę asmenys, QR kodų neturėjo 8 986. Nuo šio reikalavimo įsigaliojimo šis skaičius nuolat mažėjo nuo maždaug pusės neturėjusiųjų QR kodų iki dabartinių 3-4 proc., pastebima VSAT pranešime.

Pasienyje su Lenkija papildomai VSAT pareigūnai atlieka įvežamų krovinių (paukštienos) kontrolę dėl paukščių gripo. Pažeidimų kontrolės metu nenustatyta.

Taip pat nuo vasario 8 d. pasieniečiai jūrų ir oro uostuose talkina NVSC darbuotojams vykdyti papildomą visų atvykstančių asmenų medicininę karantininę kontrolę. Tikrinama, ar keliautojai užsiregistravę NVSC tinklalapyje, ar šie duomenys teisingi ir kt. Gegužės 10-16 d. į Klaipėdos jūrų uostą keltais atvyko 2 323 asmenys, o per oro uostus ES išoriniais reisais atskrido 6 397 asmenys. VSAT duomenimis, per visą laiką nuo vasario 8 d. tiek jūrų, tiek oro uostų kontrolės punktuose nustatomi tik pavieniai pažeidimai dėl QR kodo ar COVID-19 testo neturėjimo.

Be to, nuo kovo 10 d. VSAT vykdo kontrolę dėl privalomo COVID-19 testo turėjimo grįžtant ar atvykstant keleivių vežimo tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais, užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu. Jūrų ir oro uostuose pasieniečiai dirba kartu su NVSC specialistais, prie išorės sienos kelių kontrolės punktuose ir prie vidaus sienos – savarankiškai. Gegužės 10-16 d. iš viso buvo patikrinti 7 369 asmenys, kuriems būtina turėti testą atvykstant. Pažeidimų per visą savaitę nebuvo nustatyta. Iš viso nuo kovo 10 d. patikrinti 65 848 asmenys, nustatyti 25 pažeidimai.

Gegužės 10-16 d. VSAT pareigūnai 20-čiai asmenų pradėjo administracinių nusižengimų tyrimus dėl karantino reikalavimų pažeidimų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite