Angle down Atgal

Pasieniečiai ištuštino dviejų baltarusių slėptuves

Varėnos rinktinės pasieniečiai sulaikė du baltarusius, kurie per Raigardo ir Šalčininkų punktus automobilių slėptuvėse vežė tabako kontrabandą. Užsieniečiams gresia tūkstantinės baudos ir automobilių konfiskavimas.

Ketvirtadienį Latežerio punkte VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai tikrino į Lietuvą vykusį automobilį „Volvo S70“. Baltarusijoje registruotą transporto priemonę vairavo 31 metų šios šalies pilietis.

Pasieniečiams kilus įtarimų, kad užsienietis gali vežti neteisėtą krovinį, nuspręsta automobilį patikrinti Druskininkų pasienio užkardoje, kur yra tokiai apžiūrai reikalinga patalpa bei įranga. Patikrinimo metu paaiškėjo, kad automobilio galinės dalies dugne, po galinėmis sėdynėmis ir po rankinio stabdžio apdailos dalimi yra slėptuvės. Iš jų pasieniečiai ištraukė 590 pakelių cigarečių „Minsk Capital“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką baltarusiui Druskininkų pasieniečiai pradėjo administracinės bylos teiseną. Ją nagrinės Alytaus apylinkės teismas. Užsieniečiui gresia bauda nuo 1820 iki 4000 eurų su automobilio konfiskavimu. Po apklausos įteikę šaukimą atvykti į teismą pasieniečiai baltarusį paleido. „Volvo S70“ ir cigaretės saugomi Druskininkų pasienio užkardoje.

Dar vieną iš Baltarusijos į Lietuvą atvykstantį automobilį ketvirtadienį sulaikė Šalčininkų punkte dirbę Tribonių pasienio užkardos pasieniečiai.

Jie kartu su muitininkais tikrino į Lietuvą iš Baltarusijos vykusį automobilį „Mitsubishi Galant“ baltarusiškais numeriais. Jį vairavo 28 metų Baltarusijos pilietis. Muitininkai ir pasieniečiai nustatė, kad automobilio stoge, dugne, sėdynėse ir slenksčiuose yra slėptuvės. Jose buvo 1500 pakelių cigarečių "NZ GOLD" su baltarusiškomis banderolėmis ir 500 pakelių kaitinamojo tabako be akcizo ženklų.

Vairuotojas, transporto priemonė ir neteisėtai gabenti tabako gaminiai perduoti Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnams, kurie užsieniečiui pradėjo administracinę teiseną. Be to, kad teisme kontrabandininkui bus skirta tūkstantinė bauda, taip pat gali būti konfiskuotas ir jo automobilis „Mitsubishi Galant“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite