Angle down Atgal

Pasibaigus vakcinų atsargoms, Kaune visiems senjorams paskelbtas naujas skiepijimo etapas

Šeštadienį, sekmadienį ir pirmadienį vakcinavimo punktas Kaune nedirbs, nes pritrūko ne norinčiųjų skiepytis, bet vakcinų.

Didžiausias šalyje vakcinavimo centras Kaune antrą kartą priverstas daryti pauzę, praneša miesto mero patarėjas Tomas Jarusevičius. Kaip ir praėjusią savaitę, visa miestui skirta vakcinų siunta  išnaudota vos per 5 dienas, todėl iki antradienio numatomas štilis. Po savaitgalio laukiama atvykstant naujos „Pfizer-BioNTech“ skiepų nuo COVID-19 partijos. Jais pirmiausia vėl bus skiepijami 65 metų ir vyresni gyventojai. Išimtinai senjorams registracija internete jau vyksta ir tęsis iki pirmadienio.

„Praėjusio savaitgalio sprendimas pasiteisino, tad ir šiomis dienomis dar kartą išskyrėme registraciją vien gyventojams virš 65 metų amžiaus. Stengiamės veikti nuosekliai, nebėgdami įvykiams už akių ir nešokinėdami per prioritetines grupes. Matome, kad garbaus amžiaus kauniečiai skiepus vertina atsakingai, suprasdami, jog tai – vienintelis būdas išvengti rimtų sveikatos problemų. Atsižvelgę į jų aktyvumą, kitos savaitės pradžiai suplanavome būtent senjorų skiepijimą, o iškart po to grįšime prie kitų prioritetų“, – teigė Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

Kol kas, net ir dirbant mažesniu nei 50 proc. pajėgumu, naujuosiuose Kauno ledo rūmuose įkurtam vakcinavimo centrui skiepų atsargų pakanka maždaug penkioms dienoms. Praėjusią savaitę sunaudota apie 17 tūkst. vakcinos dozių, o šią – per 9 tūkst. Būtent tiek jų buvo gauta Kaune.

Vien per šią savaitę Kauno mieste paskiepyta apie 5 tūkst. garbaus amžiaus žmonių. Pagal senjorų vakcinacijos pažangą Kaunas užtikrintai lyderiauja tarp didžiųjų šalies miestų ir žengia trečias tarp visų 60 šalies savivaldybių.

Pasak P. Kero, kauniečiams ypač pasitarnavo kovo pradžioje įvesta elektroninė registracijos sistema internete http://vakcinavimas.kaunas.lt. Čia užregistruoti artimuosius skiepijimui gali ir kiti namiškiai, giminaičiai ar pažįstami, netgi būdami svetur:

„Matome, kad šeimos narių „resursas“ jau priartėjo prie galimybių ribos, todėl dabar norime atkreipti bendruomenių dėmesį. Jeigu kaimynystėje gyvena vieniši senjorai, pats metas pasiūlyti jiems pagalbą registruojantis. Toks paslaugumas kainuos vos kelias minutes, bet rezultatas gali būti itin brangus. Tereikia žinoti skiepytis norinčio žmogaus pagrindinius anketinius duomenis, asmens kodą ir kontaktinį telefono numerį.“

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, jau savaitės viduryje Kaune buvo pasiekta reikšminga riba – paskiepyta daugiau kaip 60 proc. (per 37 tūkst.) prioritetinės 65+ amžiaus grupės gyventojų. Vis dėlto dar apie 22 tūkst. vyresniųjų kauniečių tokia galimybe nepasinaudojo. Užsibrėžtas tikslas – kuo greičiau perkopti 70 procentų ribą.

Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio teigimu, Kaune visiškai pasirengta masinei vakcinacijai – numatyti keli alternatyvūs scenarijai bei atitinkami veiksmų planai, priklausomai nuo besiskiepijančių gyventojų srautų. Vienintelis ir pats svarbiausias faktorius čia – pakankamas vakcinų kiekis.

„Kauno miesto poliklinikos medikai drauge su savivaldybės komanda daro viską, kad gyventojai būtų skiepijami kuo rezultatyviau. Savo vakcinavimo procesų koordinavimo patirtimi jau pasidalinome su kolegomis iš Vilniaus, Klaipėdos. Esame atviri visoms savivaldybėms, jei tik mūsų specialistų sukauptos žinios gali būti naudingos ir prisidėti prie bendro tikslo – kuo greičiau atsikratyti viruso grėsmių bei karantino suvaržymų“, – kalbėjo Kauno meras.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite