Angle down Atgal

Pasekmės biudžetui išryškės gegužę

Karantino metu sustabdyta dalies verslo įmonių veikla skaudžiai atsiliepia jose dirbančių ar, deja, jau dirbusių gyventojų pajamoms. Kartu – ir savivaldybių bei šalies biudžetams, kurių nemenką dalį sudaro būtent gyventojų pajamų mokestis.

O kaip mūsų savivaldybėje – ar smarkiai plonėja bendra rajono piniginė? Tokį klausimą uždavėme rajono savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėjai Audronei Litvinskaitei. – Vertinant I ketvirčio rezultatus, ženklių pokyčių, palyginus su ankstesniais metais, dar nejaučiame.

Pirmojo 2020-ųjų ketvirčio gyventojų pajamų mokesčių surinkimas nuo planuoto atsilieka 904 tūkstančiais eurų, tai yra – 22 procentais, bendras biudžeto pajamų surinkimas atsilieka 18 proc. Tačiau tai įprasta tendencija, stebima kasmet.

Paprastai planą „pasivejame“ ketvirtame ketvirtyje, - sakė A. Litvinskaitė. Deja, šiemet pasivyti bus vargiai įmanoma. Jau dabar, pasak Finansų skyriaus vedėjos, stebint pajamų mokesčio srautus akivaizdu, jog jie smarkiai sulėtėję. Kiek ir kokių mokesčių į rajono biudžetą sumažėjo konkrečiai – realūs skaičiai išryškės gegužės pradžioje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite