Angle down Atgal

Pasaulyje sparčiai nyksta vabzdžiai

Pastaruoju metu atliekama vis daugiau nedidelių, bet ilgalaikių tyrimų apie bestuburių gyvūnų populiaciją. Ir paaiškėjo, kad visame pasaulyje vabzdžiai atsidūrė krizinėje situacijoje – matomas dramatiškas jų populiacijos mažėjimas.

Naujausias tyrimas atskleidžia, kad problema yra labiau paplitusi, nei mokslininkai manė iki šiol. Tyrimo metu paaiškėjo, kad Puerto Riko nacionaliniame miške išnyko daugybė vabalų, vabzdžiais mintančių gyvūnų – taip pat.

Jau 2014-aisiais tarptautinė biologų komanda apskaičiavo, kad per pastaruosius 35 metus bestuburių gyvūnų, tokių kaip bitės ir tarakonai, gausa sumažėjo 45 proc. Vietose, kur yra prienami ilgalaikiai duomenys apie vabzdžius, daugiausia Europoje, matoma, kad vabzdžių skaičius staigiai krinta.

O praeitų metų tyrimas rodo skraidančių vabzdžių populiacijos kritimą net 76 proc. per pastaruosius kelis dešimtmečius Vokietijos gamtos draustiniuose. Paskutinio tyrimo ataskaita rodo, kad šis stebinantis vabzdžių nykimas jau pasiekė ir Ameriką.

Įtakos šiam reiškiniui, pasak mokslininkų, be abejo, turi klimato kaita. Jų teigimu, ši grėsminga statistika gali būti kur kas didesnė ir apėmusi daugiau visos ekosistemos.

Parengta pagal Sciencealert.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite